سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶
۰
قهرمان جهان و آسیایی کیک بوکسینگ؛

اقدام جنگنده های آمریکا، نقض آشکار تعهدهای بین المللی بود/ فرزندان امام (ره) به زورگویی شیطان بزرگ پاسخ دندان شکنی می دهند

عباس شیبک گفت: اقدام جنگنده های آمریکای علیه هواپیمای مسافربری ایرانی نقض واضح تعهدهای بین‌المللی بود.
اقدام جنگنده های آمریکا، نقض آشکار تعهدهای بین المللی بود/ فرزندان امام (ره) به زورگویی شیطان بزرگ پاسخ دندان شکنی می دهند
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، جمعه شب گذشته پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان مسیر تهران - بیروت پس از طی حدود ۲ ساعت پرواز بر فراز خاک سوریه مورد تهدید 2 فروند هواپیمای جنگنده آمریکایی قرار گرفت، این اقدام کاهش سریع ارتفاع، دور کردن هواپیما از خطر احتمالی توسط خلبان و زخمی شدن تعدادی از مسافران و در نهایت فرود اضطراری هواپیمای را در پی داشت.
 
در همین رابطه عباس شیبک، قهرمان جهان و آسیایی کیک بوکسینگ، با بیان این که آمریکای های تروریست، می خواستند دست به یک جنایت انسانی بزنند، در گفت و گو با خبرنگار ما  گفت: جمعه شب، 2 جنگنده آمریکایی برای یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت ماهان (پرواز۱۱۵۲ تهران - بیروت) با مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی مواجه و ناچار به کاهش ناگهانی سرعت و فرود اضطراری در فرودگاه بیروت شد که در اثر این‌ کار ضد انسانی و اخلاقی  شماری از مسافران دچار آسیب شدند.
 
وی تصریح کرد: آمریکایی‌های تروریست سعی داشتند تا با فراهم کردن مقدمات وقوع یک خطای احتمالی به اهداف شوم از قبل  طراحی‌شده‌ خود دست پیدا کنند، به طور قطع اقدام جنگنده های آمریکای علیه هواپیمای مسافربری ایرانی نقض واضح تعهدهای بین‌المللی و نوعی تروریسم حقوق بشری و اقدامی ضد انسانی است.
 
خوی زیاده طلبی آمریکا
 
 مربی تیم ملی ووشو جوانان با بیان این که آمریکایی‌ها با این اقدام صلح و امنیت هوایی را زیر سوال برده اند، افزود: آمریکا همیشه در جهان به خصوص خاورمیانه باعث اعمال نابخردانه و خلاف قانون می شود و چنین اقدام هایی ناشی از خوی زیاده‌طلبی دولتمردان این کشور است.
 
شیبک ادامه داد: این عادت های قلدرانه و بی فکر  آمریکایی‌ها نظم و امنیت بین‌المللی را برهم زده و باعث نوعی مخاطره برای امنیت هوایی شده و این رفتارها خلاف عرف بین‌المللی و ناقض صلح و امنیت است.
 
وی گفت: آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و رژیم کودک کش صهیونیستی هر 2 ناقض حقوق بشر هستند و اقدام تروریستی از طرف آنها همیشه باعث برهم‌ زدن صلح جهانی بوده، مطمنا ایران به عنوان نماد آزادی خواهی و استقامت در برابر زورگویان جهان پاسخ  محکم و به موقعی خواهد داد.
 
مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو کشور اضافه کرد: ما به آمریکایی ها می گوییم‌ در دوران سخت انقلاب، جنگ تحمیلی و پس از آن تحریم های ظالمانه، آموخته‌ایم عقلانی باشیم، ولی خوب می‌دانند فرزندان خمینی کبیر به موقع جواب دندان شکنی به آن ها خواهند داد.
 
ترامپ و نوکرانش به دنبال بازی هیجانی
 
وی اذعان کرد: ترامپ و نوکرانش دنبال ایجاد بازی هیجانی و روانی برای تاثیر بر انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا  هستند تا به نوعی خود را از باتلاق جرم و جنایتاشان بر علیه بشریت و مردم آمریکا دور کنند، اما مردم ایران آموخته‌اند که عقلانی فکر کنند و صبور باشند، آنها خوب  می‌دانند که ساقط کردن پرواز ۶۵۵ ایران‌ایر در تابستان ۶۷ یادمان نرفته است و دیگر به آنها اجازه نخواهیم داد که  غلط اضافه کنند.
 
به گفته شیبک، آمریکا به طور غیرقانونی سرزمین یک کشور دیگر را تصرف و سپس به یک پرواز مسافربری برنامه‌ریزی شده تعرض می‌کند و جان مسافران غیر نظامی‌ بی‌گناه را به خطر می‌اندازد، آن هم به بهانه محافظت از نیروهای اشغالگر خود با پررویی یک بی‌قانونی را پشت بی‌قانونی دیگر انجام می‌دهد.
 
وی گفت: به آمریکای جنایتکار می گوییم، ایران در طول تاریخ به هیچ کشوری حمله نکرده وهیچ وقت زورگویی نداشته است، اما اگر قرار باشد از حقوق ایران و مردم دفاع کند، کاری خواهیم کرد که سربازانتان که به قول شما شکست ناپذیر هستند مانند کودکان  گریه و التماس  کنند.
 
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ایران قدرت خود را بارها به آمریکا ثابت کرده است، اما با صبر و عقلانیت به جلو می رود نه مثل شیطان بزرگ و رییس جمهورش که مانند دیوانگان پیش می روند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 426094
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *