جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۶
۰
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر:

عید قربان، روز ذبح نفس با تیغ تقوا است/ اصل وحدت، ضرورت راهبردی امت اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی با بیان این که مهم ترین اصلی که امروز امت اسلامی به آن نیاز دارد، وحدت می باشد، گفت: عید قربان روز تقرب به ذات اقدس الهی است.
عید قربان، روز ذبح نفس با تیغ تقوا است/ اصل وحدت، ضرورت راهبردی امت اسلامی
به گزارش پهره، امروز صبح نماز عید سعید فطر با حضور حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه اهل تشیع و جمعی از مردم ولایت مدار شهرستان ایرانشهر با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی فاطمه الزهرا برگزار شد.
در خطبه های نماز عید سعید قربان، عیسی بزمانی، امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر با بیان این که انسان های تقوا با صفات راستگویی، امانتداری، وفای به عهد شناخته می شوند، بیان کرد: مقام معظم رهبری از تمام ظرفیت های جهان اسلام به نفع حکومت های اسلامی استفاده می کنند.
وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: یکی از ظرفیت های امت اسلامی حج است. به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا پذیرش و شرکت در مراسم و مناسک حج برای بسیاری از کشورها میسر نشد و این مراسم با حضور عده محدودی از افراد برگزار شد، اما مقام معظم رهبری در حوزه حج پیام شان را به گوش جهانیان رساندند.
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: حج به مانند گلی صد برگ در میان فرائض اسلامی می باشد و باید از این ظرفیت به نفع جامعه اسلامی استفاده شود.
وی اضافه کرد: در واقع حج یک اجتماع بدون جدل و از سویی اتحاد و مناجات با حضرت حق می باشد.
بزمانی عنوان کرد: در حقیقت حج رزمایش قدرت در برابر مستکبران فساد، ظلم، ضعیف فروشی و غارتگری است. هم اکنون در کشورهای غرب آسیا به وضوح دیده می شود در یمن، فلسطین بر زن، مرد و کودکان چه می گذرد.
وی تصریح کرد: مهم ترین اصلی که امروز امت اسلامی به آن نیاز دارد، وحدت است. یکی از مهم ترین ویژگی اسلام در نگه داشتن مردم از آتش تفرقه می باشد.
این خطیب جمعه اذعان کرد: اشدا علي الكفار یعنی مؤمنان باید با یگ دیگر با مهربانی و عطوفت رفتار و با دشمنان با قاطعیت، برخورد کنند و آن چه اکنون در جهان اسلام مشاهده می شود دلسوزی امت نسبت به یکدیگر می باشد و در نقطه مقابل آن در دنیا استکبار، یکدیگر را به جان هم می اندازند.
وی تصریح کرد: هدف از انجام قربانی در عید سعید قربان رسیدن و نزدیکی بندگان به حضرت حق می باشد و مطیع فرمان خدا بودن نشانه داشتن تقوا است.
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر خاطر نشان کرد: برای خدایی شدن باید فرزند، ثروت، شهرت را به قربانگاه برد و آن وقت است که به نقاط تربیتی عید قربان می رسیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 426127
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *