يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
۰
یک نویسنده:

سپاه پیشتاز اجرای کمک به نیازمندان در سیستان وبلوچستان است

محمد یاسین جلالزهی گفت: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و مواسات با آسیب دیدگان کرونا ، سپاه وبسیج با برگزاری رزمایش کمک مومنانه در کنار نیازمندان بوده و آنها را فراموش نکردند.
سپاه پیشتاز اجرای کمک به نیازمندان در سیستان وبلوچستان است
محمد یاسین جلالزهی، نویسنده و شاعر ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره با بیان اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب راه گشا و قابل اطمینان است، افزود: در ایام کرونا از جمله مواردی که مقام معظم رهبری تاکید فراوان داشتند انجام کمک های مومنانه و توجه به محرومین بود.
وی ادامه داد: کمک های مومنانه را می توان به عنوان یک اقدام جهادی محسوب کرد، اقشار مختلف جامعه در این طرح با هدف کمک به کسانی که در زمینه بیماری کرونا دچار آسیب شدند کمک های اقتصادی، مادی فراوانی داشتند.
این نویسنده ایرانشهری عنوان کرد: اگر کمک های مومنانه انجام نمی گرفت مشکلات مردم در شرایط بحرانی کرونا دو چندان بود ولی باز هم مقام معظم رهبری با تدبیر و اندیشه بکر خود توانستند باور انجام این طرح و فرهنگ را به جامعه تزریق کنند.
وی بیان کرد: بسیاری از گروه های جهادی و مردم که دارای شرایط اقتصادی خوبی بودند به فرمان ایشان لبیک گفتند، این کمک ها بسیاری از مشکلات شهروندان را حل و به نوعی کمک حال نیازمندان شد.
جلالزهی اضافه کرد: تدبیر مقام معظم رهبری در راستای کمک های مومنانه یکی از تدابیر جهانی محسوب می شود که باعث حل بخشی از مشکلات مردم نیازمند شد، بر این اساس ما باید با گسترش و ترویج این تفکر در جامعه و خصوصا جوامع کمتر توسعه یافته چون سیستان و بلوچستان بتوانیم در آینده راه گشا بسیاری از مشکلات باشیم.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری یکی از چهره های بی نظیر، بزرگ و شگفت انگیز می باشند که از گذشته تا اکنون اشرافیت کامل بر شرایط جامعه داشته و مهم تر از همه این که مردم به یاری همدیگر بشتابند.
این شاعر ایرانشهری خاطرنشان کرد: در وضعیت بیماری کرونا و سیل کمک های مومنانه سپاه به خوبی درخشید و توانست با بکار گیری ظرفیت های درونی بسیاری از مشکلات ار حل کند.
وی عنوان کرد: یکی از مهم ترین مقاصد مقام معظم رهبری در کمک های مومنانه حل مشکلات نیازمندان و آشنایی جامعه با یک فرهنگ اخلاقی و معنوی بود اکنون نیز همه ما در جامعه وظایفی را بر عهده داریم اگر به خوبی آن را انجام دهیم بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.
جلالزهی گفت: مسائل بیکاری، عدم توان مالی، محرومیت هر کدام به نوعی یک درد در جامعه است، اگر انسانی در جایی به برادر مومن خود کمک کند در جای دیگر حتما خداوند دست وی را می گیرد، کمک های مومنانه نیز باید تبدیل به یک فرهنگ و باور شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 426238
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *