دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷
۰
یک خبرنگار:

فقط با عشق و علاقه می توان در راه خبرنگاری گام برداشت

محمد یاسین جلالزهی گفت: کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد و لازمه موفقیت در این عرصه داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.
فقط با عشق و علاقه می توان در راه خبرنگاری گام برداشت
محمد یاسین جلالزهی، خبرنگار صدا و سیما شهرستان بمپور در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: شغل خبرنگاری شغلی است نسبتا سخت که دارای مشقت های فراوانی است.
وی افزود: خبرنگاری موفق است که به موقع و در لحظه خبر را نشر دهد، به همین منظور بنده از شغل خبرنگاری به عنوان یک دونده یاد می کنم.
خبرنگار صدا و سیما شهرستان بمپور ادامه داد: در جامعه خبرنگاران مورد بی مهری قرار گرفتند و تنها زمانی این افراد می توانند به قله های موفقیت دست یابند که در وهله اول عشق و علاقه خاصی به این حرفه داشته باشند.
وی اضافه کرد: بنده از سال ۸۰ وارد عرصه خبرنگاری شدم و در رسانه ها و روزنامه های سراسری مانند همشهری، جام جام، جمهوری اسلامی فعالیت داشتم و از سال ۹۱ بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی اقدام به انجام فعالیت هایی در زمینه رسانه تصویری تلویزیون و صدا و سیما کردم.
جلالزهی عنوان کرد: یکی از مهم ترین مسئولیت های خبرنگاران فعالیت فعال در اجتماع و جامعه است تا بتوانند مشکلات موجود در اطراف خود را شناسایی کنند تا بتوانند در رفع حل آنان گامی بردارند و نیت اصلی این افراد هم خدمت به مردم می باشد که این امر به نوبه خود سبب افزایش انگیزه خبرنگار می شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 426256
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *