چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۷
۰
قصه پر غصه تکرار شدنی؛

گلایه‌های مردم از افزایش قیمت سیلندر گاز در ایرانشهر/ تشکیل ۹ فقره پرونده تخلف

افزایش چند برابری قیمت و کمیاب شدن سیلندر گاز مایع طی هفته‌های اخیر، بسیاری از شهروندان را در ایرانشهر گلایه‌مند کرده است.
گلایه‌های مردم از افزایش قیمت سیلندر گاز در ایرانشهر/ تشکیل ۹ فقره پرونده تخلف
به گزارش پهره؛ علی‌رغم توسعه شبکه گاز شهری در نقاط مختلف و بهره‌مندی برخی از ساکنان ایرانشهری از گاز لوله‌کشی، هنوز سیلندرهای گاز مایع در بسیاری نقاط شهری و روستایی برطرف کننده نیازهای مختلف مردم است اما در یک ماه گذشته روند افزایش قیمت این کالا از یکسو و کمیاب شدن آن از سوی دیگر، گلایه‌هایی را به دنبال داشته است.


در این راستا نعیم احمدی، یک شهروند ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: بعد از سه روز توانسته‌ام دو کپسول گاز را به قیمت هر کپسول ۴۰ هزار تومان پر کنم.


وی افزود: در کشوری که دارای بیشترین ذخایر گازی محسوب می‌شود، کمبود گاز و گرانی آن نوبر است.


این شهروند ایرانشهری ادامه داد: برای تامین سیلندر گاز مایع به حاشیه کمربندی شهر مراجعه کردم و هزینه رفت و آمد تا این شرکت هم برای ما بسیار سرسام آور است.وی اضافه کرد: در ماه حداقل چهار کپسول گاز مایع نیاز داریم و طی یکماه اخیر برای تامین این نیاز، با دشواری‌هایی مواجه شده است.


احمدی در ادامه، تصریح کرد: افزایش چندین برابری نرخ کپسول گاز مایع و پر کردن آن غیرمعقولانه است و اگر نظارت کافی و مستمری بر روند توزیع چه در سطح عمده و چه خرده وجود داشته باشد، کنترل این بازار کار دشواری نیست.


وی عنوان کرد: من یک کارگر ساده هستم و در محلی که زندگی می‌کنم اشتراک گاز شهری ندارد، بنابراین برای مصارف مختلف خوراک پزی، گرمایش و تامین آب گرم باید از این سیلندرها استفاده کنم.


افزایش نظارت بر عرضه کنندگان سیلندر گاز مایع


در همین راستا، خلیل نوذری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: طی بازدید به عمل آمده در روز گذشته تعداد ۹ فقره پرونده گران فروشی برای فروشندگان سیلندرهای گاز مایع در این منطقه تشکیل شد که ارزش آن ها به مبلغ ۳۱ میلیون و ۸۳۵ هزار ریال بوده است.


وی با بیان این که سازمان صمت متولی نظارت در بحث قیمت سیلندر گاز مایع و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه آن ها است، خاطرنشان کرد: بازرس مقیم مستقر در شرکت‌‎های تاسیسات سیلندر پرکنی داریم و هر خودروی حامل سیلندر که قصد خروج از شرکت تاسیساتی داشته باشد باید به تایید بازرس ما برسد.


رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر ادامه داد: بی تردید نظارت نباید تنها در سطح عرضه کنندگان خُرد این کالا متوقف و محدود شود، بلکه ابزارهای نظارتی و کنترلی بر عملکرد شرکت‌های تامین و عرضه‌کننده عمده سیلندرهای گاز مایع نیز باید قوی‌تر عمل کنند.


وی عنوان کرد: شهروندان می توانند گزارشات خود در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی، کم فروشی وتقلب، احتکار، انبارهای بی نام نشان و ... از طریق تماس تلفنی باشماره 124 ستادخبری و یا با حضور در محل اداره صمت شهرستان به صورت حضوری و کتبی، ارائه کنند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 426284
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *