جمعه ۷ شهريور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
۰
امام جمعه ایرانشهر مطرح کرد؛

ناکامی جریان شیرازی در به انحراف کشیدن سوگواری سیدالشهدا/ هیئت‌ها الگوی منحصر به فرد رعایت پروتکل‌های کرونایی هستند

حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی گفت: جریان شیرازی و شیعه انگلیسی در به انحراف کشیدن عزاداری‌های محرم ناکام ماندند.
ناکامی جریان شیرازی در به انحراف کشیدن سوگواری سیدالشهدا/ هیئت‌ها الگوی منحصر به فرد رعایت پروتکل‌های کرونایی هستند
به گزارش پهره،  هر سال ایام محرم شاهد شور و شعور حسینی در سر تا سر ایران هستیم و این عزاداری‌ها در اکثر نقاط کشور شکوه خاصی برگزار می‌شود.
در مقابل این مراسمات بی حاشیه و با عظمت جریان موسوم به فرقه شیرازی و شیعه انگلیسی در تمام این سال ها سعی کردند به نوعی عزاداری ها را خدشته دار کنند. این جریان با در اختیار داشتن شبکه‌های ماهواره‌ای حمایت شده از طرف دشمنان اسلام به وهن دین و شیعه می‌پردازد.
با اینکه سال های پیش دشمنان اسلام از جمله وهابیت و صهیونیست‌ها با استفاده از انحرافات جریان شیرازی و شیعه انگلیسی سعی داشتند اسلام ناب محمدی و در کنار آن شیعه را محکوم به خشونت کنند اما مقام معظم رهبری با هوشمندی تمام و همچنین مراجع عظام تقلید به خوبی توانستند اهداف این جریان را برای مردم تبیین کنند.
امسال با توجه به قرار داشتن در وضعیت شیوع بیماری کرونا دشمنان اسلام سعی داشتند با ایجاد دوگانه‌هایی مراسم سیدالشهدا(ع) را تحت تاثیر قرار دهند که مقام معظم رهبری با اعلام این که هرچه ستاد کرونا بگوید باید رعایت شود به نوعی پیش از این که دشمن بخواهد حاشیه سازی کند جلوی توطئه‌ها را گرفتند. از طرفی جریان شیرازی هم که از این فرصت برای به انحراف کشیدن عزاداری‌ها استفاده می‌کند نیز به نوعی ناکام ماند.
هیئت های حسینی الگویی مناسب برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه
در همین راستا حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره، ضمن تسلیت ایام حزن و سوگواری اهل بیت(ع)، گفت: یکی از تلاش های دشمن در زمینه عزاداری امام حسین (ع) این است که سلامت را در کنار معنویت قرار دهد و در اذهان عمومی جا بیندازد که اگر مراسمی برگزار شود مخالف با سلامتی است.
وی افزود: امروز در حوزه های مختلف مشاهده می کنیم که مردم با بیماری کرونا کنار آمدند و به زندگی خود ادامه می دهند‌. اجرای مراسم های دینی و مذهبی یکی از برنامه های معمولی است که در زندگی های مسلمانان جا داشته و یک اعتقاد و باور مهم در زندگانی به شمار می رود.
امام جمعه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: برگزاری عزاداری های سیدالشهدا(ع) را باید به گونه ای رقم زد که مخالف با پروتکل های بهداشتی نباشد، ضمن این که رعایت اصول بهداشتی از اعتقادات ما محسوب می شود.
وی در ادامه، عنوان کرد: همچنین در شب گذشته متولیان امر سلامت و بهداشت اعلام کردند که مسئولین هئیت ها، اقشار متدین بهترین گروه ها در رعایت پروتکل های بهداشتی به نحو احسن هستند.
بزمانی تصریح کرد: از ابتدا ویروس کرونا تاکنون همان قشر مسجدی ها و هئیتی ها به کمک مردم آمدند و با انجام کارهایی چون ضدعفونی کردن مساجد و اماکن عمومی، تغسیل افراد کرونایی جان خود را به خطر انداختند و ریسک های این بیماری را پذیرفتند.
وی گفت: کسانی که در حوزه معنویت و دین داری مردم تلاش می کنند باید این را بدانند که اقشار مذهبی و هئیتی های عزادار امام حسین(ع)، اولین کسانی بودند که در جهت سلامت همگان پای کار آمدند.
این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: امروز مراسم سالار و سرور شهیدان با رعایت پروتکل های بهداشتی که اولویت آن اول حفظ سلامت مردم است، به بهترین وجه و بدون ایجاد مشکلی برگزار می شود.
به گفته وی، عموم مردم در مراسم های عزاداری ایام محرم به رعایت پروتکل های بهداشتی طبق وزارت بهداشت پای بند و مقید هستند و تاکنون در این حوزه مشکلی پیش نیامده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 426488
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *