يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ ۰۹:۲۰
۰
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

آبرسانی سقایی در روستاهای غنی از آبخوان ها / فرسودگی شبکه توزیع در روستاها و شهرهای جنوب استان چالش آفرین است

عبدالناصر درخشان گفت: جنوب سیستان و بلوچستان در زمینه آب بسیار مشکل دارد که نیاز به نگاه و نگرش جدید و عزم محکم تری برای حل این مشکل است.
آبرسانی سقایی در روستاهای غنی از آبخوان ها / فرسودگی شبکه توزیع در روستاها و شهرهای جنوب استان چالش آفرین است
به گزارش پهره عبدالناصر درخشان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: وضعیت آبرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه ایرانشهر مناسب نیست.

وی ادامه داد: منابع آبی در قسمت های مختلف از این حوزه وجود دارد، اما شبکه های درون شهری در روستاها و شهرها بسیار فرسوده و قدیمی بوده و این موضوع حوزه آبرسانی را دچار چالش کرده است.

به گفته این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، برخی از مناطق مثل لاشار، بنت و آهوران که منابع آبی کمتری دارد دچار چالش در دسترسی به آب سالم هستند.

وی اظهار کرد: برنامه هایی هم برای انتقال آب از بخش های پر آب به کم آب در این حوزه انتخابیه داریم، در سال های اخیراقداماتی هم توسط وزارت نیرو انجام شده و تاثیرات خود را داشته است.

به گفته این مقام مسئول، با وجود اقدامات انجام شده، در زمینه آب، جنوب سیستان و بلوچستان بسیار مشکل دارد که نیاز به نگاه و نگرش جدید و عزم محکم تری برای حل این مشکل است.

درخشان گفت: در حوزه انتخابیه بنده روستاهایی مانند بمپور شرقی و غربی، قسمت هایی از گویمرک، پیشین و ... هستند که منابع آبی خوبی دارد، اما باز هم به صورت سقایی آبرسانی می شود، البته با وجود مشکلات آبرسانی می توان گفت باز هم معضل کم آبی در حوزه انتخابیه ایرانشهر نسبت به چابهار کمتر است.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 426588
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *