چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶
۰
کارشناس مسائل مذهبی:‏

بیداری اسلامی کابوس همیشگی دشمنان است/ جوانگرایی و امید دو کلیدواژه اصلی ‏در گام دوم انقلاب

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اصغری حسامیه، کارشناس مسائل مذهبی گفت: ایران با این پیشرفتی که حاصل از بیانیه گام دوم است الگوی توسعه دنیا خواهد شد؛ این موضوع دشمنان را به شدت نگران از فراگیر شدن توسعه اندیشه ‏اسلامی در دنیا کرده است.‏
بیداری اسلامی کابوس همیشگی دشمنان است/ جوانگرایی و امید دو کلیدواژه اصلی ‏در گام دوم انقلاب
به گزارش پهره حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اصغری حسامیه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون به بیان دیدگاه‌هایی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: اولین وظیفه‌ای که برای همگان مردم و مسئولین در قبال این بیانیه وجود دارد مطالعه دقیق و درک مفاهیم راهبردی آن است، آگاه شدن هر قشری از جامعه به هر عنوان و مسئولیتی نسبت به نقش خودشان در تحقق اهداف بیانیه ذکر شده تا با آشنایی آن وظایف بتوانیم منویات مقام معظم رهبری را عملی کنیم.

وی بیان کرد: برخی ارگان‌ها به دلیل جایگاه، امکانات و ظرفیت های بیشتری که برای همگانی کردن بیانیه دارند در این زمینه می توانند ایفای نقش کنند، نمونه آن نهادهای فرهنگی است که متولی امور فرهنگ و فرهنگ سازی مقوله ها در جامعه هستند.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: نهادهای تبلیغی وظیفه شان به کمال رساندن یک موضوع در جامعه است، همچنین نهادهای آموزشی می‌توانند از هزینه‌ای که دارند برای آموزش اقشار مختلفی که جامعه هدف آنها بوده نسبت به وظیفه و رسالتشان در قبال این بیانیه عمل کنند که قطعاً اینها نقش مضاعفی نسبت به آحاد مردم و در بین نهادهایی که مأموریت این چنینی دارند برعهده دارند.
 
مقام معظم رهبری دیدبان انقلاب هستند
 
وی ادامه داد: جایگاه مقام معظم رهبری به عنوان دیدبان انقلاب و به عنوان رهبر یعنی کسی که آینده و راه های رسیدن به آن را برای مجموعه‌ها و نهادهای مختلف حکومت، مسئولین و متولیان امر و مردم ترسیم می کنند، است. این جایگاه جدای از حکمتی که مقام معظم رهبری داشته و تقوای والایی که دارند سبب می شود پروردگار متعال هم لطف مضاعفی به ایشان داشته باشد.
 
اصغری حسامیه تاکید کرد:  راه دستیابی به آینده ای روشن و با تاثیرگذاری بالا برای انقلاب در دنیا، قطعا بیانیه گام دوم انقلاب است که از یک چنین دیدگاه و با افق بلندمدت صادر شد.

وی افزود: محور دوم بیانیه گویای این مهم است که اگر مسئولین و مردم به وظیفه خودشان عمل کنند قطعاً شاهد پیشرفت انقلاب و اسلام خواهیم بود و مملکت ما به عنوان یکی از کشورهای تراز اول دنیا از جایگاه علم والا و تاثیرگذاری در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و این امور برخوردار خواهد بود.

این کارشناس مذهبی گفت: علت مخالفت دشمنان با ما، در این است که آنها سعی دارند ذهن ها را از بیانیه گام دوم دور کنند چون می دانند اگر این بیانیه تحقق پیدا کند ایران به قله‌های رفیعی خواهد رسید که دیگر نمی‌توانند در مقابل آن ایستادگی کنند حتی اگر همه با هم باشند باز هم در برابر این کشور قدرتمند کم خواهند آورد.
 
بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه رسيدن به رشد و شكوفايی است
 
وی تصریح کرد: ایران با این پیشرفتی که حاصل از بیانیه گام دوم خواهد بود الگوی توسعه دنیا می شود و تمام مردم جهان به این فرهنگ و تفکر ایمان آورده و گرایش پیدا می کنند؛ بر همین اساس این مسئله ای است که دشمنان را به شدت نگران از فراگیر شدن توسعه اندیشه اسلامی و شیعی در دنیا کرده است.

وی اذعان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی ها و جلسات مختلف به جوانان توجه کرده و آنها را مخاطب قرار می‌دهند این امر بیانگر اهمیت نقش جوانان در آینده انقلاب و اسلام است.

اصغری حسامیه در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این اهمیت تنها برای جوانان ایرانی نبوده و گاها دیده و شنیده ایم که رهبر انقلاب جوانان دنیا را مخاطب قرار داده، حتی نامه هم مستقلا به جوانان اروپا و آمریکا و ... می زند که همه نشان می دهد جوان به عنوان یک سرمایه برای آینده مورد توجه بزرگان است.

وی خاطر نشان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب قطعاً موضوع جوانان یکی از پر رنگترین موضوعات است چون در آینده‌ای نزدیک این جوانان امروز هستند که مسئولین فردای جامعه خواهند بود لذا اگر این ها بتوانند از الان خودشان را با افقی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده هماهنگ کنند و به این افق، مسیر خود را تنظیم کنند قطعا مدیران انقلابی و کارآمد آینده ایران خواهند بود.

وی گفت: امام علی علیهم السلام می فرمایند "مردم به دین رهبرانشان هستند" یعنی مردم به متولیان امر و مسئولانشان شبیه تر هستند تا پدرانشان؛ این جمله بیانگر واقعیتی است که اگر مسئولین جامعه یک موضوعی را در دستور کار قرار دهند جامعه متاثر از نگاه مسئولین خواهد بود. به طور مثال اگر مسئولین ما ساده زیست باشند جامعه هم ساده زیستی را به عنوان یک فرهنگ و به عنوان یک امر پسندیده می پذیرد.
 
مدیریت جهادی پیش نیاز تحقق بیانیه گام دوم
 
اصغری حسامیه بیان کرد: این موضوع در بیانیه گام دوم صدق می کند اگر مردم ببینند مسئولین جامعه برای تحقق اهداف این بیانیه تلاش می‌کنند قطعا آنها هم در مسئولیت‌های خودشان نسبت به آن تلاش خواهند کرد، حتی در اموراتی که بتوانند مسئولین را برای خدمت به آنها و برای رسالتشان کمک کند پای کار خواهند بود.

وی تاکید کرد: مخاطب بیشتر این بیانیه مسئولین است چرا که امورات مملکت دست آنها بوده و رهبر معظم انقلاب بیشتر برای مسئولین مسیر را روشن و وظیفه تعیین می کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند افرادی که در جمهوری اسلامی مسئولیتی بر عهده می گیرند و کسانی که آنها را انتخاب می‌کنند چه  مسئولینی که مردم انتخاب می کنند چه مسئولینی که از سوی مافوق انتخاب می شوند همه باید علاوه بر تخصص و پشتکاری که دارند تقوا نیز داشته باشند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: تقوای کاری و مدیریتی با تقوای فردی فرق دارد و شخصی که مسئولیتی بر عهده می گیرد باید علاوه بر اینکه تقوای فردی و مدیریتی دارد، دارای روحیه انقلابی نیز باشد که این مهم خود منجر به تلاش، جهاد، صبر و تحمل در برابر سختی‌ها خواهد شد.

وی بیان کرد: جوانان از انگیزه و نیروی بیشتری برخوردار هستند واین همه تاکید مقام معظم رهبری بر مسئولیت‌های جزئی و مقطعی برای جوانان مومن انقلابی است.

اصغری حسامیه افزود: قطعا دیدگاه رهبر انقلاب بر بیانیه گام دوم این مهم است زیرا ایشان بر مسئولیت های کوتاه مدت جزئی هم تاکید می‌کنند که افراد انقلابی وجوان مومن باشند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 426629
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *