يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹
۰

«عاشقانه‌ها»ی مدافعان حرم منتشر شد/ برش‌هایی ناگفته از زندگی شهدای مدافع حرم

دفتر دوم کتاب «عاشقانه‌ها»؛ با عنوان کامل «عاشقانه‌هایی از شهدای مدافع حرم» به قلم پژمان عرب توسط انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.
«عاشقانه‌ها»ی مدافعان حرم منتشر شد/ برش‌هایی ناگفته از زندگی شهدای مدافع حرم
به گزارش پهره به نقل از تسنیم، دفتر دوم کتاب «عاشقانه‌ها»؛ با عنوان کامل «عاشقانه‌هایی از شهدای مدافع حرم» که به کوشش پژمان عرب، گردآوری و تدوین شده است، توسط انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.

دفتر دوم «عاشقانه‌ها»؛ برش‌هایی از وصیت‌نامه‌های تعدادی از شهدای مدافع حرم خطاب به همسران و فرزندانشان است. آن طور در ابتدای کتاب می‌خوانیم «این وصیت‌نامه‌ها عموماً در فضای مجازی در دسترس قرار دارند اما تا به حال در قالب کتابی مستقل و به صورت موضوعی» به این وصایا که علاوه بر نمایاندن ابعاد عاطفی و روابط خانوادگی شهدای مدافع حرم می‌تواند شروع فصلی نو برای توجه به موضوعات و سوژه‌های زمین‌مانده انقلاب باشد، پرداخته نشده است.

در بخشی دیگر از مقدمه کتاب چنین آمده است: «در جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی با صد‌ها سوژه و موضوع مواجهیم که در طول این چهل سال، برای بعضی از آن‌ها به‌صورت مستقل، حتی یک محصول خوب هم تولید نشده است. ما با تولید و بازآوری آثاری مانند «عاشقانه‌ها» می‌کوشیم از سویی چنین کاستی‌هایی را در جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی کمتر کنیم و از سوی دیگر، با ایده‌دهی و برجسته‌کردن حوزه‌های مغفول‌مانده و روایت‌نشده جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی، خون تازه‌ای به جریان تاریخ شفاهیِ این جبهۀ انقلاب تزریق کنیم.»

دفتر دوم کتاب «عاشقانه‌ها» در 168 صفحه، تیراژ 1000نسخه و با قیمت 17هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده است و علاقمندان جهت تهیه این کتاب‌ها علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند به صفحات مجازی این ناشر به نشانی @raheyarpub و یا سایت ammaryar.ir  مراجعه کنند.

دفتر اول این مجموعه هم که برش‌هایی از وصیت‌نامه شهدای دفاع مقدس است، به زودی و همزمان با هفته دفاع مقدس راهی بازار نشر خواهد شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 426671