دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸
۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان عنوان کرد:

پیش بینی برداشت 20 هزار تن خرما در مهرستان/ 70 درصد کشاورزان منطقه نخلدار هستند

عبدالله سپاهی گفت: پیش بینی می شود از سطح زیر کشت خرما در شهرستان مهرستان 20 هزار تن خرما برداشت شود.
پیش بینی برداشت 20 هزار تن خرما در مهرستان/ 70 درصد کشاورزان منطقه نخلدار هستند
به گزارش پهره؛ عبدالله سپاهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون، بیان کرد: فصل برداشت خرما در مهرستان از نیمه دوم شهریور ماه آغاز و تا نیمه دوم مهر ماه ادامه دارد.

وی افزود: سطح زیر کشت نخل خرما در مهرستان (بارور و غیر بارور) 4 هزار و 627 هکتار است که از این میزان 2هزار و 713 هکتار به خرمای بارور تعلق دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان با اشاره به اینکه عمده رقم تولید شده در مهرستان مضافتی و ربی است، خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود امسال از سطح زیر کشت خرما در مهرستان 20 هزار تن خرما برداشت شود.

سپاهی با بیان اینکه تا کتون خرید تضمینی از سوی دولت انجام نشده است، تصریح کرد: در راستای حمایت از کشاورزان سازمان تعاون روستایی با سردخانه ها در حال انعقاد قرار داد است تا دسترنج نخلداران را به صورت امانی در سردخانه نگهداری کنند.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: چنانچه در زمان فروش، کشاورزان با قیمت توافقی سازمان تعاون روستایی به فروش برسانند که 50 درصد هزینه نگهداری خرما توسط سازمان تعاون روستایی پرداخت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی مهرستان اذعان کرد: می توان گفت 90 درصد مردم شهرستان مهرستان کشاورز و 70 درصد از این میزان نخل کار هستند.

سپاهی گفت: مراحل داشت و برداشت خرما به گونه ای است که در فصل گرده افشانی، بسته بندی و جمع آوری رطب برای بسیاری از افراد ایجاد اشتغال می کند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 426696
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *