سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۴۲
۰
با حضور مدیر کل امور اقتصادی وزارت جهادکشاورزی صورت گرفت؛

افتتاح دومین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی زهک در روستای خمک

افتتاح دومین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی زهک در روستای خمک با حضور آقای دکتر خالدی مدیر کل امور اقتصادی وزارت جهادکشاورزی
افتتاح دومین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی زهک در روستای خمک
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، حمیدرضا جهانتیغ، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح این مرکز که با حضور آقای دکتر خالدی مدیر کل امور اقتصادی وزارت جهادکشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ،نماینده آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان برگزار شد، گفت: این مرکز نوزدهمین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی استان است که در زهک، بخش جزینک، روستای خمک راه اندازی شد.

وی افزود: تاکنون ۱۹مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان تشکیل شده که از این تعداد ۸ مرکز در حوزه سیستان  راه اندازی شده است که از ٨ مرکز حوزه سیستان، ۲ مرکز در شهرستان زهک قرار دارد.

جهانتیغ هدف از تشکیل این مراکز در عمق مناطق روستایی، اشاعه دانش و فن آوری در محیط کشاورزی، فراهم آوری دسترسی راحت کشاورزان به خدمات فنی و مشاوره ای، عمومیت بخشی کاربرد فن آوری های جدید کشاورزی و تسهیل گری سیاست ها و برنامه های بخش کشاورزی و توسعه روستایی دولت است.

وی در خصوص حوزه های فعالیت این مراکز اذعان داشت :ارائه انواع خدمات تخصصی و عمومی مورد نیاز جامعه کشاورزی و روستایی، تهیه و عرضه دانش، اطلاعات و فن آوری های کشاورزی، اجرای قرارداد های سهم بری دانش از تولید است.

گفتنی است؛ در این مرکز خدمات زراعت،باغبانی، عرضه نهاده ها و تجهیزات کشاورزی و طراحی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار صورت می پذیرد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 426788
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *