سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۴۴
۰
برای سومین سال متوالی صورت گرفت؛

برپایی نمایشگاه دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت در بندر شهید بهشتی چابهار

نمایشگاه "دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت" همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و برای سومین سال متوالی در بندر شهید بهشتی چابهار افتتاح شد.
برپایی نمایشگاه دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت در بندر شهید بهشتی چابهار
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، محمدعلی پوراحمدیان؛ فرمانده سپاه چابهار در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور مدیر کل گمرک، مدیر شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی منطقه چابهار، فرماندهان و معاونان نیروی دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و جمعی از مسئولان این شهرستان انجام شد، گفت: نبايد فراموش كرد كه فرهنگ ايثار و شهادت دربردارنده آثار و بركات عظيمی است که برپایی چنین نمایشگاه هایی در واقع روایت گری این رشادت هاست.

وی با تقدیر از اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به دلیل برپایی نمایشگاه دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت برای سومین سال متوالی در بندر شهید بهشتی، افزود: برپایی نمایشگاهی با این وسعت به منظور نمایش دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس جلوه ای از توجه این اداره کل به موضوع های مهم انقلاب در کنار تلاش برای رونق اقتصادی منطقه است.

مشعلی همیشه فروزان

قربان کریمی؛ مدیرکل گمرک چابهار نیز در این آیین بیان کرد: دوران هشت ساله دفاع مقدس مشعلی همیشه فروزان است که نیازهای فکری و معنوی نسل های بعد از انقلاب را تامین می کند و برپایی نمایشگاه هایی با این مضمون بدون تردید نقش مهمی در ترویج این مهم ایفا می کند.
 
وی افزود: این بندر استراتژیک علاوه بر این که فعالیت های اقتصادی را به بهترین حالت ممکن دنبال می کند و در راستای رونق و توسعه منطقه گام بر می دارد، توجه ویژه ای به فعالیت های اجتماعی و مذهبی دارد.

سید کاظم اسد؛ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار هم گفت: توجه ویژه یک ارگان اقتصادی به هشت سال دفاع مقدس با برنامه های گسترده ای که به منظور توسعه اقتصادی منطقه و رونق تجارت بر عهده دارد، نشان از اهتمام ویژه مدیران انقلابی آن است.

وی ادامه داد: برپایی این نمایشگاه یادآور روحیه ایثار، جهادگری، دوری از دنیاطلبی، خستگی ناپذیری و در میدان بودن رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.
 

تبیین جایگاه فرهنگ دفاع مقدس

بهروز آقایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هم اذعان کرد: این نمایشگاه با عنوان "دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت" به منظور تبیین نقش و جایگاه فرهنگ دفاع مقدس برای نسل آینده برای سومین سال متوالی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در محل بندر شهید بهشتی چابهار برپا شد.

وی با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن ارزش های انقلاب اسلامی و یاد و خاطره ایثار و حماسه آفرینی های رزمندگان و شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، افزود: این فرهنگ به عنوان میراثی گران سنگ در ذهن ملت ایران برای همیشه باقی خواهد ماند.

گفتنی است؛ این نمایشگاه به مدت یک هفته و با رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور آشنایی نسل های فعلی با فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت و همچنین زنده نگه داشتن یاد شهدا برای بازدید کارکنان و عموم مردم از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر برپاست.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 426789
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *