يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۰
۰
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر خبر داد:

پلمپ یک باب قلیانسرا/انتقال ویروس کرونا از راه استنشاق دود قلیان!

مهدی صدرایی نسب گفت: مصرف دخانیات به عنوان یک عامل خطر برای هرگونه عفونت دستگاه تنفسی است و مصرف‌کنندگان دخانیات در معرض خطر شدید ابتلا به کرونا هستند.
پلمپ یک باب قلیانسرا/انتقال ویروس کرونا از راه استنشاق دود قلیان!
مهدی صدرایی نسب، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در راستای حذف قلیان از مراکز و اماکن تحت پوشش شهرستان و همچنین پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کووید_ ۱۹، یک باب کافه به دلیل عرضه قلیان پلمپ و غیر فعال شد.
وی در ادامه مطلب فوق، افزود: بهداشت محیط یکی از واحدهایی است که به لحاظ کاری از اهمیت زیادی برخوردار بوده و نیروهای این مجموعه باید تلاش مضاعفی در راستای تامین سلامت مردم داشته باشند.
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر ادامه داد: این باور غلط که مصرف قلیان ضرر و خطرات کمتری در مقایسه با استعمال سایر مواد دخانی دارد، عامل اصلی شیوع گسترده مصرف این ماده دخانی در میان نوجوانان و جوانان است.
وی اضافه کرد: اما غافل از این که مضرات مصرف قلیان بسیار بیش از استعمال سایر مواد دخانی مانند سیگار است و مصرف آن علاوه بر این که صدمات جبران ناپذیری را به فرد مصرف کننده وارد می‌‌کند، می تواند عامل شیوع بیماری کووید _۱۹ نیز باشد، بنابراین تسریع در اقدام برای پیشگیری، کنترل و کاهش مصرفش در میان نوجوانان و جوانان حائز اهمیّت است که در این راستا والدین می توانند به عنوان اولین افرادی که به عنوان الگو در نحوه درست زندگی کردن برای فرزندانشان باشند را از آن ها بیاموزند و این عامل می تواند بیش از دیگر عوامل مؤثر در این زمینه نقش و سهم داشته باشند.
این مقام مسئول در پایان از خانواده ها درخواست کرد در زمینه جهت حفظ سلامت فرزندان خود نسبت به کنترل آن ها حساسیت بیشتری داشته باشند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 426830
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *