سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۸
۰

قالیباف به «سیستان و بلوچستان» سفر می‌کند/ بررسی فرصت‌های چابهار در سفر رئیس مجلس به سیستان

نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به عمق مشکلات و عقب ماندگی های تاریخی استان سیستان و بلوچستان آقای قالیباف تصمیم گرفتند دومین مقصد سفرشان به این استان باشد.
قالیباف به «سیستان و بلوچستان» سفر می‌کند/ بررسی فرصت‌های چابهار در سفر رئیس مجلس به سیستان
به گزارش پهره،  «معین الدین سعیدی»، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار راه دانا؛ با اعلام خبر رئیس مجلس شورای اسلامی به این استان گفت: با توجه به عمق مشکلات و عقب ماندگی های تاریخی استان سیستان و بلوچستان آقای قالیباف تصمیم گرفتند دومین مقصد سفرشان به این استان باشد.
وی با اشاره به اینکه این استان به لحاظ تمام شاخصه های توسعه انسانی اختلاف نجومی با دیگر نقاط کشور داریم عنوان کرد: در حوزه جنوب استان سیستان بلوچستان شاخص دسترسی به آب شرب بهداشتی مردم 19 درصد است و 81 درصد از مردم از دسترسی به آب شرب بهدشتی محروم هستند.
نماینده مردم چابهار با اشاره به مشکلات متعدد مردم در این استان ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان کمترین میزان فضاهای آموزشی، بهداشتی و ورزشی رادر کل کشور دارند.
سعیدی با اشاره به اینکه کمترین میزان اجرای طرح هادی در بخش جنوب استان سیستان و بلوچستان را داریم تصریح کرد: این تنها یک روی سکه است و روی دیگر سکه جایگاه فوق العاده استراتژیک چابهار به عنوان نقطه کانونی توسعه منطقه تجاری سواحل مکران است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان گنج پنهان تعبیر کرده و بر توسعه این منطقه تاکید موکد دارند.
وی با اشاره به اینکه این توسعه اتفاق نخواهد افتاد مگر توسعه انسانی عنوان کرد: مادامی که شاخص های توسعه انسانی در این منطقه کوچکترین رشدی نداشته باشد نمی توان از این منطقه انتظار رشد و توسعه داشت.
نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: در راستای توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات رئیس قوه مقننه سفر آتی خود را به سیستان و بلوچستان خواهد داشت و قرار است در این سفر هم فرصت های بی بدیل این منطقه دیده شده و هم چالش ها و مشکلات مورد بررسی قرار گیرد.
سعیدی گفت: حدود یک ماه پیش تعدادی از نمایندگان به این استان سفر کرده و مشکلات را از نزدیک دیدند اما این سفر در سطح بالاتری برگزار خواهد شد و همتراز سفر آقای قالیباف به استان خوزستان خواهد بود.
وی درباره زمان این سفر گفت: سفر آقای قالیباف به سیستان و بلوچستان تا دو هفته آینده انجام خواهد شد.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 426938
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *