چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۱
۰
​با هدف مقابله با قاچاق فرآورده های نفتی؛

انسداد کارت های سوخت متخلف در دست اقدام است/ افزایش چشمگیر مصرف بنزین در سراوان

محسن وزارتی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان گفت: ​در حال حاضر به منظور مقابله با قاچاق سوخت انسداد تعدادي از كارت هاي هوشمند سوخت متخلف در حوزه شهرستانهاي سراوان، سيب سوران و مهرستان با هماهنگي مقام محترم قضايي در دست اقدام است.
انسداد کارت های سوخت متخلف در دست اقدام است/ افزایش چشمگیر مصرف بنزین در سراوان
به گزارش پهره؛ به نقل از شستون؛ به دنبال تشکیل صف های طولانی در جایگاه های سوخت شهرستان سراوان در روزهای اخیر این پایگاه خبری 12 مهرماه مطبی با عنوان "مشكلات مردم دراتاق كار حل نمي شود/نظارت ضعيف در جايگاه هاي سوخت رضايت بخش نيست"  منتشر کرد.

در همین راستا محسن وزارتی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان به خبرنگار ما گفت:
با توجه به شرايط خاص شهرستان هاي مرزي تحت پوشش ناحيه سراوان، وجود زمينه هاي بالاي قاچاق فرآورده به دليل تفاوت بهاي فعلي بنزين با بهاي مبادله آن در شبكه قاچاق (ناشي از شرايط اقتصادي و نوسانات نرخ ارز)،  انگيزه براي سودجويي از قاچاق بنزين بيش از پيش فراهم شده به طوري كه موجب شده است عليرغم سهميه بندي و افزايش نرخ بنزين و همچنين كاهش مصرف ناشي از شرايط ايجاد شده پس از شيوع بيماري كرونا، رشد مصرف اين فرآورده در ناحيه سراوان (بر خلاف ساير نقاط كشور كه روند كاهشي مصرف دارد) به طور چشمگيري افزايش يابد.
 
وی افزود: عليرغم اجراي طرح كدينگ بنزين در ناحيه سراوان، تعداد زيادي از خودروهاي وانت حامل نفتگاز قاچاق كه عملا عزمي جدي براي مقابله با فعاليت علني ايشان وجود ندارد، عمدتاً با پلاك انتظامي شهرستان سراوان در طرح كدينگ فعال بوده و به طور نامتعارف مبادرت به سوختگيري از جايگاه هاي آن شهرستان با هدف قاچاق فرآورده به آن سوي مرزهاي استان مي کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان ادامه داد: از سوي ديگر در بين رانندگان خودروها اين گرايش وجود دارد كه سهميه شارژ شده در كارت هاي هوشمند سوخت در روزهاي ابتدايي هرماه از جايگاه ها دريافت شود كه عليرغم ارسال كامل سهميه جايگاه هاي حوزه سراوان و بيش از آن، رشد ناگهاني مصرف، موجب عدم تكافوي سهميه ارسالي به جايگاه  و در نتيجه تشكيل صف خودروها در ورودي جايگاه ها مي گردد.
 
وزارتی خاطر نشان کرد: ​در حال حاضر به منظور مقابله با قاچاق سوخت انسداد تعدادي از كارت هاي هوشمند سوخت متخلف در حوزه شهرستانهاي سراوان، سيب سوران و مهرستان با هماهنگي مقام محترم قضايي در دست اقدام است.

وی در پایان تصریح کرد: شلوغي پمپ هاي بنزين شهرستان هاي سراوان ، سيب و سوران و مهرستان ، در اوايل مهرماه امسال  به علت افزايش قابل توجه قيمت فرآورده ها در كشورهاي همسايه بوده و كاهش شلوغي در اين  بازه زماني ، مستلزم تشدیدنظارت ها ازسوی سایر نهاد های مسئول منجمله کمیته سوخت شهرستان، فرمانداری ها،  سازمان صمت ، تعزیرات و ... است.


انتهای پیام/
کد مطلب: 426952
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *