يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰
۰
کارشناس سیاسی شهرستان زاهدان عنوان کرد؛

لشکرکشی مجازی دشمنان در شبکه های اجتماعی علیه انقلاب/راه اندازی شبکه ملی اطلاعات عامل رونق اقتصاد و کاهش بیکاری در کشوراست

یعقوب کریمی کارشناس سیاسی شهرستان زاهدان گفت: مقام معظم رهبری با جهان بینی و بصیرتی بی نظیر، افقی روشن برای آینده ترسیم کرده اند و تاکید ایشان بر لزوم بومی سازی و تکیه بر توان داخلی در موارد مختلف از اقتصاد گرفته تا فضای مجازی، در راستای ساخت ایرانی آبادتر و توانمنتر می باشد.
لشکرکشی مجازی دشمنان در شبکه های اجتماعی علیه انقلاب/راه اندازی شبکه ملی اطلاعات عامل رونق اقتصاد و کاهش بیکاری در کشوراست
به گزارش پهره به نقل از زاهدنیوز، این روزها با شیوع کرونا و آموزش مجازی در سطوح مختلف از مدارس تا دانشگاهها، نیاز به توسعه زیرساخت‌ها و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بیش از گذشته احساس می شود

رهبر انقلاب حدود ۹ سال پیش و در روز ۱۷ اسفندماه سال ۹۰، در حکمی دستور به تاسیس شورای عالی فضای مجازی دادند و پس از آن نیز بارها بر لزوم ساماندهی این فضا و توجه به مزایا و معایب فضای مجازی خطاب به مسئولان و مردم، تاکید داشتند، اهمیت این موضوع تا جایی است که ایشان بارها بر لزوم ایجاد این پروژه تاکید و اهمیت آن را در زمان‌های مختلفی خطاب به مسئولان گوشزد کرده‌اند.

رهبر معظم انقلاب در جلسه آنلاین با هیأت دولت تأکید ویژه‌ای بر فضای مجازی و لزوم راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات داشتند و فرمودند «آنچه عرض من است و من روی آن تکیه می‌کنم این است که فضای مجازی بدون اختیار ما، از بیرون از اختیار ما دارد مدیریت می‌شود. بخاطر این است که بنده روی مسأله شبکه ملی اطلاعات این همه تأکید می‌کنم. نمی‌شود این مسأله را رها کرد و می‌بینم که آن اهتمام لازم به خرج داده نمی‌شود».

شبیخون رسانه ای دشمنان علیه توان داخلی در فضای مجازی

یعقوب کریمی کارشناس سیاسی شهرستان زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: شبکه ملی ارتباطات یا بومی سازی اینترنت فواید بسیاری دارد و امید و نشاط را در بین جوانان و نسل جدید به وجود می آورد و این انگیزه را در جوانان و نخبگان فراهم می کند تا تلاش های خود را در راستای دستیابی به اهداف متعالی و قله های رفیع پیشرفت دو چندان کنند.

وی افزود: هنگامی که از اینترنتی فاقد امنیت استفاده می کنیم ، اطلاعات مورد نیاز خود را از بستری بدون امنیت فراهم می کنیم و یا اطلاعات خود را در فضای مجازی متعلق به بیگانگان بارگزاری می کنیم که امنیتی برای ما ، همچنین خانواده و حتی کشور ندارد بنابراین همان طور که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند بهتر است از شبکه اینترنت ملی و داخلی یا همان شبکه ملی اطلاعات استفاده کنیم تا امنیت روانی و اطلاعاتی ما تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمن همواره به دنبال تبلیغات منفی علیه تولید ملی و توان داخلی نظام جمهوری اسلامی است، در موضوع کالای ایرانی شاهد هستیم که دشمنان با برنامه های مختلف و تبلیغات روانی به دنبال القای این باور نادرست هستند که یک ایرانی توانایی ساخت ابتدایی ترین وسایل را ندارد و با شبیخون رسانه ای بیگانه علیه توان داخلی و بومی مواجه هستیم تا به جوانان ما القا کنند که آنچه ازرسانه های بیگانه گفته می شود صحیح است و اعتماد به رسانه های داخلی را از بین ببرند.

کریمی تاکید کرد: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات سبب خواهد شد تا کاربران با امنیت بیشتری به تبادل محتوا و داده ها بپردازند و فضای مجازی با افکار و فرهنگ ایرانی اداره و هدایت شود و این بستر بومی فضای مجازی سبب می شود تا گروه های سنی مختلف بدون دغدغه بتوانند از این فضا استفاده کنند و کودکان کمتر در معرض تهدیدات فضای مجازی خواهند بود.

لشکرکشی مجازی دشمنان در شبکه های اجتماعی خارجی علیه انقلاب

مدرس دانشگاه فرهنگیان زاهدان اذعان کرد: تبلیغات منفی علیه پیام رسان ها داخلی سبب شده تا مردم به سمت استفاده بیشتر از شبکه های اجتماعی خارجی ترغیب شوند و این موضوع سبب می شود تا اطلاعات کاربران ایرانی از طریق این شبکه ها به دست بیگانگان و دشمنان ملت ایران بیفتد و کاربران غافل از این سرقت اطلاعات خود به دست بیگانگان هستند.

وی تصریح کرد: بدون شک مقام معظم رهبری با جهان بینی و بصیرتی بی نظیر، افقی روشن برای آینده ترسیم کرده اند و تاکید ایشان بر لزوم بومی سازی و تکیه بر توان داخلی در موارد مختلف از اقتصاد گرفته تا فضای مجازی، در راستای ساخت ایرانی آبادتر و توانمنتر می باشد.

وی با اشاره به استفاده دانش آموزان از شبکه شاد، افزود: اگر این شبکه برای استفاده هر چه بیشتر دانش آموزان مدیریت و برنامه ریزی و بهینه سازی شود این همان استفاده درست از فضای مجازی بومی است که می تواند مشکلات تحصیلی را در این دوران شیوع کرونا برطرف کند و این در صورتی ممکن است که به نیروی جوان متخصص اعتماد شود و حمایت های لازم برای دستیابی به موفقیت بیشتر از آنان انجام شود، در این صورت بخش اعظمی از خواسته های ما در فضای مجازی داخلی برطرف می شود و این نیاز به مدیریتی صحیح دارد.

وی گفت: استکبار جهانی در راس آنها آمریکا و اسراییل و بسیاری از دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی لشکرکشی مجازی را در شبکه های اجتماعی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته اند و با ایجاد هجمه های سیاسی، حمایت از اشرار و سارقان مسلح در فضای مجازی و مرتبط کردن مجازات این اشرار با جریان های سیاسی به دنبال تشویش اذهان عمومی و برهم زدن نظم کشور هستند.

راه اندازی شبکه ملی اطلاعات عامل رونق اقتصاد و کاهش بیکاری در کشور

کریمی ادامه داد: امروز در شبکه های اجتماعی رهاشده کنونی شاهد هستیم که در موارد بسیاری دشمنان با حمایت از افرادی با سابقه شرارت، قتل و یا فساد اخلاقی، جریانی را علیه نقلاب اسلامی کلید می زنند و حمایت از این افراد معلوم الحال را به حق آزادی بیان گره زده تا به اهداف پلید خود دست پیدا کنند ومتاسفانه برخی از مردم و حتی بسیاری از روشنفکرنماها را نیز در این مسیر با خود همراه می کنند و این از تبعات وجود فضای مجازی یله و بدون نظارت است.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: تقویت روحیه خودباوری در دانش اموزان و دانشجویان ما سبب ایجاد روحیه اعتماد به نفس و شکوفایی استعدادهای نسل جوان ما خواهد شد و این وظیفه ای سنگین بر دوش مسئولان، معلمان و اساتید کشور است تا حس اعتماد به توان داخلی را در جوانان برانگیخته و بالفعل کنند.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات توسط جوانان نخبه سبب می شود تا سود ان در داخل کشورباقی بماند و از خروج ارز از کشور جلوگیری شود و بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی در این بستر مهیا و به سودآوری برسد و این موضوع سبب تقویت پول ملی،و رونق اقتصاد و حتی کاهش بیکاری در کشور شود.

تقویت ارزش های معنوی یکی از اصلی ترین ارزشهای شبکه ملی اطلاعات است

وی با اشاره به ضعف عملکرد دولت در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، اظهار کرد: عدم توجه دولتمردان به استفاده از ظرفیت نخبگان و خلاقیت جوانان نخبه کشور سبب شده تاکنون موفقیت چندانی در راه اندازی اینترنت ملی نداشته باشیم البته شیوع کرونا و لزوم استفاده دانش آموزان از فضای مجازی زنگ هشداری برای لزوم تسریع در ایجاد این شبکه ملی اطلاعات را به صدا در آورد چراکه اگر نتوانیم از پیام رسان های داخلی به درستی استفاده کنیم چطور می توانیم کودکان را از آسیب های شبکه های اجتماعی خارجی در امان نگاه داریم و افکار این بچه ها را مدیدریت کنیم.

کریمی با اشاره به القای تفکرات منفی در جوانان از طریق فضای مجازی، گفت: تقویت ارزش های معنوی یکی از اصلی ترین ارزشهای شبکه ملی اطلاعات است ، ارزش هایی که در دنیای غرب از بین رفته و حتی کودکان و نوجوانان در معرض بدترین آسیب های روحی و روانی و شخصیتی قرار دارند اما این اینترنت ملی سبب می شود تا اطلاعات با دسته بندی مناسب در اختیار گروه های سنی مختلف قرار گیرد و اکر دولت در گذشته این همت و خلاقیت را برای استفاده از این شبکه ملی نداشته است اکنون به نظر می رسد تحولاتی برای استفاده از شبکه های داخلی مانند شاد رخ داده است که مدیریت درست آن کمک شایانی به آموزش و پرورش و تعلیم تربیت خواهد کرد.


انتهای پیام/
کد مطلب: 426994
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *