دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۱
۰
گزارش سفر رئیس مجلس به سیستان و بلوچستان؛

قالیباف از بیت مقام معظم رهبری در ایرانشهر بازدید کرد/ راه اندازی بخش بافندگی بافت بلوچ با هم افزایی دولت و مجلس

محمد باقر قالیباف گفت: راه اندازی بخش بافندگی بافت بلوچ مورد توجه دولت و مجلس است و با هم افزایی تصمیم هایی برای تحقق این مهم گرفته می شود.
قالیباف از بیت مقام معظم رهبری در ایرانشهر بازدید کرد/ راه اندازی بخش بافندگی بافت بلوچ با هم افزایی دولت و مجلس
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه نظارت میدانی خود در سیستان و بلوچستان، در ایرانشهر حضور یافت و با حضور در کارخانۀ بافت بلوچ که با پیگیری رهبر معظم انقلاب راه‌اندازی شده است، از نزدیک در جریان روند راه‌اندازی این کارخانه به عنوان یکی از دستاوردهای اصیل و بومی منطقه قرار گرفت و بی‌واسطه با کارگران گفت و گو کرد و در جریان مسائل کاری آنان قرار گرفت.
رئیس مجلس در بازدید از این کارخانه گفت: سیستان و بلوچستان در اولویت بازدیدهای ما گرفت تا برای برای جبران عقب ماندگی هایی که در شاخص های مختلف از جمله آموزش و پرورش، دانشگاهی، سلامت، صنعت و حمل و نقل وجود دارد و توسعه این شاخص ها اقدام هایی انجام شود.
وی ادامه داد: این استان ظرفیت های زیادی بسیار بالایی دارد و مورد توجه ویژه برنامه ریزی های کلان کشور، از سواحل مکران گرفته تا مصوباتی که در حوزه مرکزی و تصمیم های استانی است.
این مقام مسئول بیان کرد: برای من جالب بود که کارخانه بافت بلوچ که مورد تاکید ویژه رهبر انقلاب بوده، با امکانات موجود راه اندازی شد، این کارخانه هم تکولوژی مناسبی است و هم امید را به شرق کشور هدیه داده است.
وی با بیان این که مشکلات این کارخانه توسط صاحب نظران حوزه صنایع بررسی می شود، افزود: راه اندازی بخش بافندگی کارخانه بافت بلوچ در برنامه های دولت هم است که با هم افزایی هم کمک می کنیم که این حوزه راه بیفتد که هم در تولید و مصرف داخلی و هم صادرات تاثیرگذار است.
قالیباف خاطرنشان کرد: برای سرمایه گذاری در این کارخانه فرصت فراهم است، اما در هر صورت توسط سرمایه گذاران یا از سوی دولت در این رابطه اقدام و در این باره در نشست جمع بندی سفر تصمیم گیری می شود.
بر اساس این گزارش، رئیس مجلس شورای اسلامی برنامه دومین سفر استانی خود را که به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت با بازدید از شهر فرودگاهی چابهار آغاز کرد، بازدید از مناطق حاشیه نشین چابهار، بیمارستان ایرانمهر، مدرسه شهید مطهری و مرز کوهک سراوان و گفت و گو با مردم از دیگر برنامه های در روز اول سفر به این استان بود.
قالیباف در ادامه سفر به ایرانشهر از بیت مقام معظم رهبری در این شهر بازدید کرد که این برنامه با بیان خاطراتی در خصوص روزهای حضور رهبر انقلاب در ایرانشهر همراه شد. ادامه نظارت میدانی رئیس مجلس در سیستان و بلوچستان در شهرستان های خاش، زابل و زاهدان انجام می شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 427013
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *