پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷
۰
دبیر نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

برگزاری 600 دوره آموزشی سواد رسانه ای در سیستان و بلوچستان/ قدم های استوار در مسیر تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم

علیرضا شهرکی گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون بیش از ۶۰۰ دوره آموزش به صورت حضوری و مجازی توسط نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار شد
برگزاری 600 دوره آموزشی سواد رسانه ای در سیستان و بلوچستان/ قدم های استوار در مسیر تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم
به گزارش علیرضا شهرکی، دبیر نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی فرموده بودند: در فضای مجازی زندگی دوم انسان هاست و به همین دلیل ما می توانیم در این زمینه ورود کنیم و حکمرانی داشته باشیم و گام‌های استواری برداریم و جایگاه خود را تثبیت کنیم.

این مقام مسئول گفت: بر این اساس نهضت در سیستان و بلوچستان نزدیک به دو سال است که شکل گرفته و همه اقشار را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

وی اضافه کرد: این نهضت قرار است با هماهنگی مسئولان در مدارس آغاز به کار کند تا بتوانیم نیروی متعهد و رسانه‌ ای در سیستان و بلوچستان تربیت کنیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: فعالیت هایی که در زمینه نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی یا همان نسرا انجام می شود دانش آموزان، دبیران، اولیا، دانشجویان، کارمندان، کارگران و دیگر اقشار جامعه را زیر پوشش آموزش های عمومی و تخصصی سواد رسانه ای قرار می دهد تا شاخص این مقوله را در جامعه افزایش دهد.

آموزش 3 هزار نفر در قالب 600 دوره

شهرکی عنوان کرد: از ابتدای سال 99 تاکنون بیش از ۶۰۰ دوره آموزش به صورت حضوری و مجازی توسط نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار شد که بالغ بر سه هزار نفر این آموزش ها را فرا گرفتند و شامل کلاس ها و دوره های آموزش سواد رسانه، سواد فضای مجازی، سواد فناوری و سواد دیجیتال بوده است.

دبیر نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در سال گذشته نیز 400 دوره آموزشی در این نهضت در استان برگزار شد و حدود پنج هزار نفر آموزش های لازم را فراگرفتند.

وی بیان کرد: قرار است نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان نیروی متعهد و کارآمد رسانه‌ای تربیت کند که برای این کار دوره های آموزشی برگزار می شود.

شهرکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروز جایگاه فضای مجازی در کشور مهم و حیاتی است نهضت سواد رسانه ای  در کل کشور راه‌اندازی شد و تا بتوانیم در جامعه سطح این مقوله از سواد را افزایش دهیم.

دبیر نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اینکه در این نهضت محتوای آموزشی تولید و بر موضوعات بومی مثل وحدت شیعه و سنی تمرکز می شود، این موضوعات مورد پیگیری قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: همچنین تولید فضای مجازی سیستان و بلوچستان بومی و متنوع است که باید از افراد متعهد در زمینه سواد رسانه‌ای کمک بگیریم و بتوانیم نیروهای باسوادی در این زمینه تربیت کنیم تا مشکلات کنونی موجود در فضای مجازی کاهش یابد.

شهرکی گفت: تربیت نیروی متخصص و با سواد در زمینه رسانه می تواند مشکلات ناشی از این حوزه را کاهش دهد و با شناخت آسیب ها راهکارهای برون رفت از آن ها را بررسی و ارائه دهد.

این مقام مسئول گفت: علاقمندان می توانند برای دسترسی به تولیدات و دوره های آموزشی نسرا سیستان و بلوچستان به آدرس @nasra_sb  در شبکه های اجتماعی مراجعه کنند.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 427193
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *