پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ۲۲:۵۶
۰
در جلسه نشست هم اندیشی مطرح شد؛

جای رابطه مرید و مرادی در آموزش و پرورش خالی است/ فرهنگیان؛ پیش‌قراولان عرصه جهاد

آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اهمیت جایگاه آموزش‌ و پرورش باید با نگاه جهادی و حداکثر اهتمام و توان فعالیت کرد.
جای رابطه مرید و مرادی در آموزش و پرورش خالی است/ فرهنگیان؛ پیش‌قراولان عرصه جهاد
به گزارش پهره؛ نشست هم اندیشی شورای آموزش و پرورش قطب ایرانشهر با حضور نماینده ولی فقیه استان سیستان و بلوچستان، آیت الله محامی، حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه شهر ایرانشهر، ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، رخشانی، مدیرکل آموزش و پرورش و سایر اعضای شورای اداری در محل سالن همایش های دانشگاه ولایت برگزار شد.
ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر، ضمن خیرمقدم به مهمانان و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و هیات همراه، بیان کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی نقش مهمی در ارتقای فرهنگ، اندیشه و اخلاق دارد.
رئیس شورای آموزش و پرورش ایرانشهر ضمن تشکر از زحمات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان عنوان کرد: این شورا در سطح منطقه طی سالیان اخیر از شوراهای فعال در شهرستان و استان بوده است.
وی تصریح کرد: براساس ارزیابی شاخص های موجود و آنالیز انجام شده از سوی متخصصان و جامعه فرهنگیان، تاسیس اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی حوزه جنوب در ایرانشهر از ضروریات منطقه است که انتظار می رود در سطح ملی موانع و محدودیت ها مرتفع شود.
در ادامه جلسه، آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: آموزش و پرورش و معلمان نقش مهمی در تعلیم و تربیت جامعه دارند.
وی افزود: باید رابطه قوی بین معلم و دانش آموز ایجاد شود تا دانش آموز مرید استاد قرار بگیرد.
امام‌جمعه زاهدان اضافه کرد: با توجه به اهمیت جایگاه آموزش‌ و پرورش باید با نگاه جهادی و حداکثر اهتمام و توان فعالیت کرد.
وی تصریح کرد: سندی به‌ عنوان برش استانی سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش تدوین و ارائه شده که خیلی خوب بوده و باید تلاش شود تا این امر به‌ طور کامل محقق و اجرایی شود.
رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در ادامه جلسه عنوان کرد: این دومین نشست قطبي شورای آموزش و پرورش استان بوده که به میزبانی ایرانشهر با حضور نماینده ولی فقیه برگزار می‌شود.
وی افزود: هم افزائی، هم فکری، مشخص کردن فرصت ها و تهدید ها در آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از اهداف این جلسه است.
این مقام مسئول بیان کرد: مهارت آموزی یکی از محورهای مهم آموزش و پرورش در سطح سیستان ک بلوچستان است که به شهرستان ایرانشهر در این زمینه نگاه ویژه شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: تلاش ما بر ارتقا و تقویت کیفیت آموزش در سطح استان است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 427203
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *