شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸
۰
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر:

تحكيم وحدت در سيستان و بلوچستان از دستاوردهای مقام معظم رهبری بوده است

مولوی خلیل رسولی زاده گفت: تحكيم وحدت و ترويج و استحكام پايه هاي انقلاب در سیستان و بلوچستان از بركات و دستاوردهای حضور رهبر معظم انقلاب در ايرانشهر در سال 1356 بوده است.
تحكيم وحدت در سيستان و بلوچستان از دستاوردهای مقام معظم رهبری بوده است
مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پهره بیان کرد: وقتی تقوا بین انسان ها بالاخص مسلمانان وجود داشته باشد، این ویژگی بین آنان موجب می شود تا از خیانت به دور باشند.
وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: وجود تقوا بین عموم مردم به خصوص در میان مسئولین، علما و مدیران باعث می شود که آنان با هم برادر و برابر باشند و هیچ کسی به وجدان خود اجازه خیانت به همنوع خود را ندهد.
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر با اشاره به سخن پیامبر اکرم (ص) که فرموده بودند مومنان چنگ بزنید به دو چیز که من در میان شما می گذارم، یکی کتاب الله، دوم سنت یا اهل بیت من و اگر به این دو وسیله شما رجوع کردید، هیچ وقت گمراه نمی شوید، ادامه داد: امروز مسلمانان با کمتر در نظر گرفتن این دو نیرو و ابزار، باعث افزایش سردرگمی در ادامه مسیر خود و پراکنده شدنشان شدند و در حقیقت یکی از اهداف دشمن و استکبار جهانی این است که بین مسلمانان تفرقه و جدایی ایجاد کند و اتحاد میان آنان را از بین ببرد.
وی اضافه کرد: همان گونه که اکنون مشاهده می کنیم دشمنان، در حاشیه عرب خلیج یا سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و جاهای دیگر دنیا به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق بوده و با نفوذ در برخی کشورها توانستند این امر مهم را ایجاد کنند و در حقیقت در این زمینه باید مسلمانان به هوشیاری و آگاهی کامل برسند و وحدتی که بین آنان بالاخص در کشور ایران است در هیچ جای دنیا وجود ندارد.
رسولی زاده عنوان کرد: وحدت بین مسلمانان اهل تشیع و تسنن خصوصا در استان سیستان و بلوچستان زبانزد عام و خاص بوده و فقط صحبت از اتحاد و انسجام بین مذاهب مختلف مربوط به هفته وحدت نبوده بلکه آنان همدیگر را پذیرفته و می‌توانند در کل دنیا صادق و مصداق موفق باشند.
وی تصریح کرد: پیامبر خدا (ص) وقتی از مکه مکرمه به مدینه منوره آمدند، اولین کاری که در آن جا انجام دادند، اخوت و برادری را برقرار کردند در واقع قبل از حضور حضرت محمد (ص) در این مکان بین برادران قبیله اوس خضرت دو تا قبیله ای که خونین و سال های سال با هم درگیر بودند و به خاطر آب خوردن یک شتر یا سبقت گرفتن یک اسب چندین نفر کشته شده بودند انفاق و تفرقه ایجاد شده بود که با آمدن نبی اکرم (ص) و به برکت اسلام بین دو تا طایفه به نحوی دوستی و محبت ایجاد شد که بدون همدیگر نمی توانستند حتی آب بخورند.
رسولی زاده در ادامه مطلب فوق، خاطرنشان کرد: دومین کاری که پیامبر (ص) انجام داد ایجاد قرارداد و تعهد امنیت بین یهود و مسلمانان بود.
وی گفت: امنیت از وحدت منشا می گیرد و اگر همگان نسبت به یکدیگر دارای وحدت عملی باشند آن زمان می توانند موفق باشند و در آن هنگام است که می توان یک جامعه ای را از فلاکت نجات داد و این هم از آموزه های قرآن و دین مبین اسلام بوده که باید ما عملی انجام بدهیم.
وی با بیان این که وحدت نیاز بشر بوده، عنوان کرد: انسجام و اتحاد ملی بین مسلمانان اهل تسنن و تشیع از ابتدا ظهور انقلاب اسلامی وجود داشته و اولین کسانی که مناسبتی به نام هفته وحدت رو ایجاد کردند مقام معظم رهبری بودند که ایشان در آن زمان در شهر ایرانشهر تشریف داشتند که پایه گذاری اصلی این موضوع در آن مکان شروع شد و با توجه به روایت برادران اهل سنت که ولادت پیامبر (ص) دوازدهم ربیع الاول و به روایت اهل تشیع هفدهم ربیع الاول بوده این ایام را هفته وحدت نامیند.
این خطیب جمعه تصریح کرد: امروز همه علما و بزرگان، مسئولین و مدیران، برادران اهل سنت و تشیع در تلاش هستند تا از ایجاد تفرقه بین خودشان که مهم ترین هدف دشمنان نظام اسلامی بوده خودداری کنند.
وی با اشاره به این که در شهرستان ایرانشهر همه برادران اهل سنت و تشیع در کنار هم و با هم در خوشی ها و غم هایشان شرکت دارند، اذعان کرد: وحدت بین آنان زبانزد عام و خاص بوده و این لطف خداوند بوده که وحدت بین آنان عملی شود و مردم سیستان و بلوچستان با حفظ انسجام و اتحاد ملی به دشمنان نظام اسلامی نشان دادند که به منطقه و خاک ایران یک قدم نه، بلکه یک ذره هم نمی توانند ورود پیدا کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 427208
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *