شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹
۰
با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

۵۴ کیلومتر بزرگراه جدید در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

۵۴ کیلومتر از سه بزرگراه جدید در محور ایرانشهر - خاش، زاهدان - بم و زاهدان - زابل بطور همزمان با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، استاندار سیستان و بلوچستان و مدیران و مسوولان استان افتتاح شد.
۵۴ کیلومتر بزرگراه جدید در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون مدیر حوزه طرح‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: با توجه به اهمیت کریدور جنوب به شمال شرق کشور از مبدا بندر شهید بهشتی چابهار به سمت ایرانشهر، زاهدان، بیرجند و مشهد به عنوان مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان و همچنین مسیر تردد زوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به مشهد مقدس، ارتقای محور یادشده به بزرگراه یکی از مهمترین طرح های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است.

مهدی رضایی گفت: ۵۴ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان سیستان و بلوچستان با اعتبار هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

وی افزود: مزایای این طرح شامل افزایش ظرفیت ترانزیت محور، کاهش زمان سفر، افزایش ایمنی و کاهش تصادفات و کاهش مصرف سوخت است.

مدیر حوزه طرح های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل سیستان و بلوچستان با تشریح پروژه های یادشده بیان کرد: از مجموع ۱۴۴ کیلومتر بزرگراه ایرانشهر خاش ۵۰ کیلومتر آن به اتمام رسیده و قطعه چهارم از باند دوم بزرگراه ایرانشهر- خاش بطول ۴۴ کیلومتر در حال ساخت که ۲۱ کیلومتر آن با ۹۱۰ میلیارد ریال آماده افتتاح است،

وی ادامه داد: بزرگراه زاهدان- زابل به طول ۲۰۰ کیلومتر در دست اجراست که ۹۳ کیلومتر آن به اتمام رسیده و ۱۵ کیلومتر از قطعات پنج و ۶ بزرگراه با ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه آماده افتتاح است.

رضایی گفت: پروژه محور میرجاوه - زاهدان- بم با طول کلی ۲۹۸ کیلومتر تاکنون ۴۱ کیلومتر آن به اتمام رسیده و قطعه دوم با ۳۱ کیلومتر طول در دست اجراست که ۱۳ کیلومتر آن با اعتبار هزینه شده ۲۶۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است.

وی افزود: قطعه یک راه اصلی زابل - زهک با پنج کیلومتر طول و اعتبار ۱۲۷ میلیارد ریال آماده راه اندازی است. این محور ۲۳ کیلومتر طول دارد.

شایان ذکر است؛ وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه وارد چابهار شد و امروز با حضور در ایرانشهر سه بزرگراه جدید در محور ایرانشهر - خاش، زاهدان - بم و زاهدان - زابل را افتتاح کرد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427236
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *