يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵
۰

عشایر سخت کوش نقش مهمی در امنیت و اقتصاد دارند/201 شهید سهم عشایر سیستان وبلوچستان از انقلاب اسلامی

در حالی کارنامه عشایر در دوران هشت سال جنگ تحمیلی برگ زرینی در افتخارات ایران اسلامی است که این قشر سخت کوش به عنوان سنگ زیربنای تولید نیز نقش مهمی در امنیت، اقتصاد و استقلال کشور ایفا می‌کنند.
عشایر سخت کوش نقش مهمی در امنیت و اقتصاد دارند/201 شهید سهم عشایر سیستان وبلوچستان از انقلاب اسلامی
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، هم سفران باد و هم نفسان خاک هستند، عشایر را می گوییم کسانی که اگر چه جمعیتشان کم اما در دوران دفاع مقدس با حضور در دفاع از مرز‌ها و حمایت و پشتیبانی از رزندگان اسلام، توانستند حماسه‌ای بزرگ و ماندگار را خلق و امروز نیز در پویایی اقتصاد و امنیت کشور نقش موثری برعهده داشته باشند.

اگر صفحات پر افتخار انقلاب را ورق بزنيم بی ترديد نقش موثر عشاير ايران اسلامی چه در مبارزات تاريخی قبل از انقلاب عليه رژيم های گذشته و چه در پيروزی های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و  به ويژه حماسه هشت سال دفاع مقدس به خوبی نمايان است.

عشاير سلحشور و وفادار به اسلام که تا قبل از انقلاب به عنوان مدافع اسلام با هيچ حاکمی سازش نکردند، پس از پيروزی انقلاب نيز دست ياری به سوی امام امت و ملت ايران اسلامی دراز کردند و برای دفاع از کيان اسلام و ترويج مبانی آن با دولت و ملت هم پيمان شدند.

عشایر طلایه داران اقتصاد مقاومتی هستند

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به نقش موثر عشایر در دوران دفاع مقدس گفت: اين قشر زحمتكش در طول انقلاب دوشادوش آحاد مختلف مردم وفاداری، حمايت و پشتيبانی خود را از نظام و انقلاب اعلام کرده و همیشه در صحنه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه عشایر مردمانی غیور، شجاع، دلاور، وطن دوست و صبور هستند، افزود: این قشر زحمت کش با روحیه دفاعی، ایثار و فداکاری خود همواره به ندای رهبری لبیک گفته که گویای این مهم، تقدیم 201 شهید از سیستان وبلوچستان به انقلاب اسلامی است که برگ پرافتخاری برای عشایر این مرز و بوم به شمار می رود.

این مقام مسئول ادامه داد: عشایر طلایه داران اقتصاد مقاومتی هستند و در تحقق شعار سال "جهش تولید" نقش بسزایی ایفا کرده اند.
وی بیان کرد: حضور فعال و نقش موثر عشاير سيستان و بلوچستان در كار توليد و اشتغال و كمک به اقتصاد مقاومتی غيرقابل انكار و ستودنی است.

در حال بروزرسانی...
کد مطلب: 427284
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *