سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷
۰
موج کالا بگیران با حضور کرونا در سیستان و بلوچستان؛

کووید_۱۹ در کمین مردم در صف های طولانی توزیع سبد کالا یارانه ای ایستاده است

از نخستین ساعت آغاز توزیع سبد کالا در فروشگاه های شهرستان ایرانشهر مملو از صف های بی نظم و طولانی شهروندان شهری و روستاهایی برای اخذ سبد کالایی دولت شده است.
کووید_۱۹ در کمین مردم در صف های طولانی توزیع سبد کالا یارانه ای ایستاده است
به گزارش پهره؛ گرانی افسار گسیخته کالاهای اساسی یکی از مهم ترین معضلاتی است که دولت تدبیر و امید نتوانست آن را آن طور که باید مهار کند.

رشد باور نکردنی نرخ تورم و همچنین گرانی اقلام اولیه زندگی باعث شده تا بسیاری از خانواده ها نسبت به سال های قبل در بحث اقتصادی ضعیف تر شوند و سفره آنان روز به روز کوچکتر شود.

توزیع سبد کالا یارانه‌ای؛ کمک به معیشت مردم یا وصل زنجیره شیوع ویروس

وقتی مردم، وام یک میلیون تومانی را بر جان و سلامت خود ترجیح می دهند می شود عمق فاجعه و فقیرتر شدن خانواده ها را متوجه شد.

چندی قبل پروسه وام کرونا به مثابه کلان پروژه دولت، علاوه بر این که مردم را از قرنطینه خارج کرده و در ازدحام صف سیم کارت آزار می داد از طرفی بار دیگر ضعف مدیریت و برنامه ریزی مسئولین را به محک آزمون و قضاوت گذاشت.

اما تاکنون مسئولین هیچ گونه تدبیری در زمینه شلوغی صف های توزیع اقلام یارانه نداشته و این ازدحام مردم در شهرستان ایرانشهر باعث پیشروی و پیشرفت در شیوع بیماری کرونا شده است و با اجرای فاجعه‌ بار توزیع سبد کالا، تعدادی از شهروندان در این صف‌ ها قربانی تصمیم نسنجیده شدند و مجدد این مسئله همچون صف سیمکارت وام کرونا در حال تکرار شدن است.

معطلی در صف های طولانی توزیع اقلام یارانه ای در روزهای کرونایی

در همین زمینه عبدالله اربابی، یکی از شهروندان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: وجود صف های طولانی و شلوغی برای دریافت نان، گاز و بنزین و سبدهای کالا یارانه ای و تنظیم بازار معضلی آزار دهنده بوده که مردم منطقه ما خواهان رسیدگی به این وضعیت در این شرایط بیماری کرونا هستند.

وی افزود: دریافت سبد کالا معضلی آزار دهنده بوده که گرانی کالاها به شدت در ایرانشهر بیداد می کند و اگر برای این معضل فکری نشود، فشار زیادی به مردم این منطقه وارد می آید و دشواری در زندگی مردم دو چندان می شود.

اربابی عنوان کرد: در شهرستان ایرانشهر آمار فوتی در زمینه بیماری کرونا هر روز در حال افزایش بوده و بنده از تمام مسئولین می خواهم در راستا صف های طولانی و ازدحام جمعیتی که در زمان توزیع اقلام و سبدهای کالا در این منطقه ایجاد می شود تدبیری بیندیشند.

در همین راستا مهدی صدرایی نسب، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در صورتی که شهروندان به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی اهتمام نورزند، کادر بهداشتی به تنهایی قادر به کنترل و مهار ویروس کرونا نخواهند بود.

وی با انتقاد از نحوه توزیع اقلام یارانه ای توسط فروشگاه ها، افزود: در صورتی که متصدیان واحد های صنفی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تجمع مشتریان نظارت کافی را نداشته و احتمال گسترش و مبتلا شدن افراد وجود داشته باشد مرکز بهداشت به ناچار مجبور به اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی متخلف خواهد بود.

وی از مردم ایرانشهر خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را به واحد سلامت محیط و کار شهرستان گزارش تا توسط کارشناسان که بنا به وظیفه ذاتی خود به صورت شبانه روزی به پایش محیط، مراکز تهیه و توزیع، اماکن عمومی، بهداشت آب، مواد غذایی و ... می پردازند پیگیری های لازم صورت بگیرد.

صدرایی نسب در پایان از تمامی شهروندان تقاضا کرد به رعایت دستوالعمل های بهداشتی اهتمام ورزند که در صدر این موارد استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی قرار دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427380
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *