دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹
۰
برگ دیگری از خاطرات برادر شهیدان میرحسینی؛

سردار سلیمانی به حضور در تشییع پیکر پدر شهیدان میرحسینی پافشاری داشت/ حاج قاسم صاحب عزای مراسم ترحیم در تهران

عباس میرحسینی برادر شهیدان میرحسینی گفت: با وجودی که یک روز بعد از مراسم تشییع پدرم عملیات انتحاری در شهرستان سرباز باعث شهادت سردار نورعلی شوشتری و سردار شهید محمدزاده فرمانده سپاه استان شده بود سردار سلیمانی به حضور در مراسم هفتم اصرار داشت.
سردار سلیمانی به حضور در تشییع پیکر پدر شهیدان میرحسینی پافشاری داشت/ حاج قاسم صاحب عزای مراسم ترحیم در تهران
به گزارش پهره عباس میرحسینی برادر شهیدان میرحسینی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون درباره خاطرات دیدار با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: وقتی پدرم بعد از ظهر جمعه ۲۴ مهر ۱۳۸۸ فوت کرد به سردار سلیمانی زنگ زدم و خبر فوت ایشان را دادم.

وی ادامه داد: سردار فرمود فردا برای تشییع جنازه می‌آید، اصرار کردم فردا نیاید، زیرا اگر پرواز تاخیر داشته باشد به مراسم نمی رسید و چون ساعت مراسم ها را از رسانه‌ها اعلام کرده بودیم امکان تغییر در برگزاری مراسم وجود نداشت.

میرحسینی ادامه داد: ما هم درگیر تشییع و تدفین هستیم و نمی‌توانیم حق میزبانی را به خوبی به جا بیاوریم، درخواست کردم روز هفت فوت پدرم تشریف بیاورد که سخنران مراسم هم باشد و سردار سلیمانی قبول کرد.

تشییع یک روز بعد از عملیات انتحاری در سرباز و شهادت سردار شوشتری و محمدزاده

برادر شهیدان میرحسینی عنوان کرد: با توجه به اینکه روز بعد از تشییع، عملیات انتحاری در شهرستان سرباز باعث شهادت سردار نورعلی شوشتری فرمانده قرارگاه قدس سیستان و بلوچستان، سردار شهید محمدزاده فرمانده سپاه استان و همرزمانشان شد شورای تامین استان اصرار داشتند که نباید سردار سلیمانی به منطقه بیاید، چون تامین امنیت ایشان با توجه به شرایط پیش‌آمده مقدور نیست.

وی بیان کرد: از من خواستند که زنگ بزنم و برنامه سفر سردار سلیمانی را لغو کنم که تا سه ساعت قبل از پرواز تماس نگرفتم، اما چون همه اعضا تماس می‌گرفتند و اصرار داشتند این کار را انجام دهم ناگزیر به سردار سلیمانی زنگ زدم ایشان فرمود به من هم زیاد زنگ زدند بعضی ها را تلفنی جواب دادم و برخی را نه.

میرحسینی اظهار کرد: سردار فرمود که به دفتر آقا و حفاظت سپاه نامه نوشتند ولی من گفتم اگر الان هم کشته شوم ایشان پدرم هستند نمی‌توانم در مراسم پدرم نباشم و شرکت می‌کنم.

وی ادامه داد: بنده عرض کردم مگر پدر شما نیستند که فوت کردند؟ گفتند: هست، گفتم: بسیارخوب مراسم تهران را شما برگزار کنید بفرمایید پدرم به رحمت خدا رفته است و من هم شرکت می‌کنم این شد که قبول کردند.

سردار دل ها صاحب عزای مراسم پدرم

برادر شهیدان میرحسینی اظهار کرد: البته این جهت‌دهی را سردار شهید حسین پورجعفری که از رابطه ما و سردار سلیمانی اطلاع کامل داشت در پاسخ به تماس های مکرر اعضای شورای تامین استان داده بود که سردار سلیمانی به شرکت در مراسم اصرار دارد و شما آقای میرحسینی فقط می توانید برنامه سفر ایشان را لغو کنید.

میرحسینی عنوان کرد: به همین دلیل هم اعضای شورای تامین استان در طول هفته با من تماس گرفتند که به سردار سلیمانی زنگ بزنم و سفرش را لغو کنم.

وی اظهار کرد: برنامه ریزی مراسم پدرم در تهران را سردار سلیمانی انجام داد و تا پایان مراسم هم به عنوان صاحب عزا حضور داشت و بعد از مراسم هم خانواده ما سردار سلیمانی را به عنوان فرزند ارشد تا خانه اش مشایعت کردند.

میرحسینی تصریح کرد: در منزل ایشان هم روضه خوانی و مداحی مفصلی انجام شد و سردار بسیار گریه کرد و بعد در وصف پدر و برادرانم سخنرانی کرد و فرمود: برای شناخت ابعاد شخصیتی اعضای خانواده شما اعم از پدر، مادر، سردار شهید حاج قاسم میرحسینی و غلامحسن میرحسینی و حتی خود شما باید همایش های جداگانه ای برگزار شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427582
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *