جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸
۰
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛

۱۹ دی نماد ایمان و غیرت دینی مردم قم / غنی سازی سالانه، ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم در دستور کار قرار گرفت

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی گفت: مجلس شورای اسلامي از دو ماه دیگر غنی سازی سالانه ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را در دستور کار قرار دادند.
۱۹ دی نماد ایمان و غیرت دینی مردم قم / غنی سازی سالانه، ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم در دستور کار قرار گرفت
به گزارش پهره؛ حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه شهرستان ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا در بین نمازگزاران این منطقه بیان کرد: خودم و شما را به رعایت تقوا دعوت می کنم، اگر تقوای الهی کم شود قلبش آب حیات را از دست می دهد.

وی افزود: امروز نوزدهم دی ماه مصادف با آغاز عملیات کربلای ۵ در سال ۶۵ بوده که یاد و نام آن سرداران بزرگواری که در این ایام خالق رشادت ها و عزت آفرینی برای ملت ایران بودند را گرامی می داریم.

امام جمعه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: اگر حماسه ها و رشادت ها نبود قطعا امروز این عظمت را شاهد نبودیم، عملیات کربلای ۵ از عملیات های بسیار موفقیت آمیز بود.

وی اضافه کرد: قیام ۱۹ دی ماه سال ۵۶ به وسیله مردم قم یکی از روزهای ایام الله بوده که در میان امت ها دارای نقش و جایگاه ویژه ای است.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی تصریح کرد: در حقیقت قیام ۱۹ دی ماه بزنگاهی است که قیام مردم با بصیرت قم را با ورود به میدان و دفاع از روحانیت اصیل و توجه به ولایت فقیه یادآوری می کند.

وی گفت: در این هفته اعلام غنی سازی مجدد اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را از طریق سازمان اتمی خود شنیدیم که بعد از شهادت فخری زاده مجلس انقلابی اقدام بسیار برجسته و شاخصی را انجام داده که یکی از اقدامات راهبردی جهت لغو تحریم ها است.

این خطیب جمعه اضافه کرد: مجلس شورای اسلامي از دو ماه دیگر غنی سازی سالانه ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: این اقدام مجلس باید زودتر انجام می شد که باعث تحکم زیاده خواهی در وجود دشمن نمی شد، امروز غرب زیاده خواهی های زیادی داشته که دنبال تبدیل مسئله فرجام به فرجام های دیگر بوده است و اگر این اقدامات انقلابی زودتر انجام می شده شاهد زیاده خواهی های دشمنان نبودیم.

این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: در طول ۴ سال گذشته اروپایی ها هیچ اقدامی انجام ندادند و همچنان طلبکار هستند که غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد برخلاف تعهدات برجام است.

وی عنوان کرد: استکبار بداند زبان زور و تهدید، زیاده خواهی هزینه دارد که هزینه اش را باید بپردازند، ملت ایران در این ایام بد عهدی کشورهای اروپایی و آمریکایی را مشاهده کردند.

این خطیب جمعه گفت: یاد و نام صاحب علم بصیرت، علامه مجاهد و عالم وارسته و یار دیرین امام راحل، عمار این زمان آیت‌الله مصباح را که هیچ زمان در مسئله انقلاب کوتاه نیامد و محکم در برابر دسیسه های دشمنان نظام ایستاد را گرامی می داریم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427590
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *