چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ۰۹:۴۸
۰

اعلام جزییات مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی

حمید ابراهیمی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان گفت: با افزایش حقوق بازنشستگان و اجرای مرحله دوم متناسب سازی ، فاصله حقوق دریافتی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با صندوق کشوری ترمیم شد.
اعلام جزییات مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی
به گزارش پهره حمید ابراهیمی مدیرکل تأمین اجتماعی استان در گفت وگو با عصرهامون با اشاره به اینکه اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی حرکتی بسیار ارزشمند و بزرگ بود، بیان کرد:  این افزایش در فروردین در فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران لحاظ خواهد شد.

وی افزود: در مرداد سال گذشته یک متناسب سازی انجام شد و سپس در مهرماه 1399 سایر صندوق های بازنشستگی یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند و بدین ترتیب فاصله حقوق بازنشستگان آنها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت.

ابراهیمی اذعان کرد: در اسفند سال  ۹۸ آنچه صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می کرد نسبت به فروردین ۱۴۰۰ حدود بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته است و مدیران ارشد سازمان نیز تلاش کردند مشابه آنها افزایشی داشته باشند و عدالتی برقرار شود. به همین دلیل بازنشستگان تامین اجتماعی نیز نسبت به فروردین سال 98 همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: افرادی که با 30 سال سابقه و حداقل حقوق کارگری بازنشسته شده بودند و در اسفند 98، یک ‌میلیون و 600 هزار تومان دریافتی داشتند، از فروردین سال جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند، حقوق‌شان 4 میلیون و 200 تا 4 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود، همچنین برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان با اعلام این مطلب که در آخرین روزهای اسفند، مبلغ یک‌میلیون و 200 هزار تومان تحت عنوان علی‌الحساب مرحله دوم متناسب‌سازی واریز شده است، گفت: این رقم مربوط به اسفند ماه است و ارتباطی به فروردین ماه ندارد و در واقع احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب‌سازی و افزایش سنواتی صادر می‌شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428021
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *