سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ۰۹:۰۴
۰
با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو انجام می شود؛

فردا؛ بهره برداری از ۹۰.۴ میلیارد تومان پروژه آبی در سیستان و بلوچستان

مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: فردا و با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو 2 طرح آبرسانی سیستان و بلوچستان با سرمایه گذاری ۹۰.۴ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می رسد.
فردا؛ بهره برداری از ۹۰.۴ میلیارد تومان پروژه آبی در سیستان و بلوچستان
به گزارش پهره علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: ۲ طرح آبرسانی در برنامه این هفته پویش "الف_ ب _ ایران" در سیستان و بلوچستان شامل آبرسانی به ۲۰ روستای شهرستان تفتان و بهره‌برداری از فاز چهارم آب شیرین کن به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب با اعتبار ۹۰.۴ میلیارد تومان قابل افتتاح  است.

وی ادامه داد: با اتصال ۲۰ روستای شهرستان تفتان به شبکه آبرسانی ۹۴۲ خانوار از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند می شوند.

قاسمی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را ۸۴ هزار میلیون ریال اعلام و اظهار کرد: با افتتاح این پروژه بالغ بر پنج هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان تفتان از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می شوند.

وی ظرفیت تامین آب این روستاها را ۱۰  لیتر بر ثانیه اعلام و تصریح کرد: برای آبرسانی به این تعداد روستا ۱۷ هزار متر لوله گذاری خطوط انتقال و ۲۲ هزار متر شبکه توزیع اجرا و ۵۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره احداث شد.
 

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به راه اندازی فاز چهار آب شیرین کن زاهدان با ظرفیت  ۱۰ هزار متر مکعب، گفت: با بهره برداری از این پروژه تنش آبی ۱۴ هزار و پانصد  مشترک زاهدانی در پیک مصرف مرتفع و  ۵۸ هزار و پانصد نفر از آب پایدار بهره مند می شوند.

وی با بیان این که عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۷ آغاز و برای تکمیل آن حفر و تجهیز پنج حلقه چاه و ۱۲ کیلومتر خط انتقال انجام شده است، اضافه کرد: در آینده ای نزدیک ظرفیت این آب شیرین کن به ۱۵ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش پیدا می‌کند.
 
قاسمی با اشاره به یاری و مشارکت خیران، گفت: ۲۱ روستای دچار تنش آبی یا فاقد شبکه با جمعیت بیش از پنج هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به گذشت ۱۳ ماه از یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سیستان و بلوچستان گفت: این مدت با بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود حدود ۱۰۲ هزار و هجده نفر از جمعیت روستایی سیستان و بلوچستان از نعمت آب شرب بهره‌مند و ۳۲۰ روستا به شبکه آبرسانی مجهز شدند.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 428079
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *