يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۰۴
۰
سناریویی جدید از دولت تدبیر و امید؛

شوک برقی به مشترکان کم مصرف جنوب شرق کشور/ محاسبه اشتباه یا ترفند جدید برای افزایش قیمت؟

طی روزهای اخیر ارسال پیامکی از سوی شرکت توزيع نيروی برق سیستان و بلوچستان شوکی عجیب به بسیاری از شهروندان وارد کرد و صدای آن ها را درآورد.
شوک برقی به مشترکان کم مصرف جنوب شرق کشور/ محاسبه اشتباه یا ترفند جدید برای افزایش قیمت؟
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون؛ طی روزهای اخیر ارسال پیامکی از سوی شرکت توزيع نيروی برق سیستان و بلوچستان، باعث شوکه شدن بسیاری از شهروندان این استان گرمسیر به ویژه گروه کم مصرف شد، چراکه در آن به همگان اعلام شده بود در دسته مشترکان پر مصرف قرار گرفته اند.
 
مشترکان کم مصرفی که طبق گفته خودشان تا قبل از این هزینه قبض برقشان از 20 هزار تومان در هر دوره تجاوز نمی کرد، اما حال با چنین پیامی از سوی این شرکت رو به رو شده اند و راهی برای کاهش مصرف ندارند، چراکه تاحد ممکن نسبت به صرفه جویی اقدام کرده اند.
 
در متن این پیامک خطاب به مشترکان آمده است: شما در دسته مشترکان پر مصرف قرار گرفته ايد. در صورت ادامه اين روند و عدم مديريت مصرف از ارديبهشت ماه سال جاری، صورت حساب برق خانگي شما علاوه بر افزايش تعرفه سالانه مشمول افزايش تعرفه پرمصرف خواهد شد.
 
اما سوال بسیاری از شهروندان این است که چگونه می شود که با وجود استفاده کم در ردیف مشترکان پر مصرف قرار گرفته اند، آیا این پیامک متنی همگانی و برای همه هم استانی هاست؟ اگر این گونه است پس در نوشتن آن باید سلیقه بیشتری به خرج می دادند و همه را محکوم به پر مصرفی نمی کردند.
 
برخی هم می گویند شاید قرار است هزینه برق به صورت چشمگیری بالا برود که چنین پیامکی برای همه شهروندان شامل کم مصرف و پر مصرف ارسال شده و این را ترفندی برای افزایش قیمت از سوی شرکت توزیع نیروی برق می دانند، این در حالی است که مردم این روزها به دلیل گرانی ها به تنگنا آمده اند.
 
 
عده ای هم می گویند احتمال این می رود که شرکت برق در محاسباتش دچار اشتباه شده یا این که در ارسال پیامک اشتباهی صورت گرفته است و نباید همگان آن را دریافت می کردند و در این رابطه مخاطب قرار می گرفتند.
 
اما برخی در این فکر فرو رفته اند که چگونه باید کمتر مصرف کنند تا مشمول این طرح نشوند، به ویژه آن هایی که به گفته خودشان زوجی جوان هستند و در طول روز به دلیل عدم حضور در خانه فقط یخچالشان از برق استفاده می کند که آن را هم نمی توانند جیره بندی و در برخی ساعات این دستگاه را خاموش کنند.
 
آن ها می گویند: علاوه بر یخچال، شب ها که منزل هستیم فقط از تلویزیون و یک لامپ در اتاق نشیمن استفاده می کنیم و ماشین لباسشویی و جاروبرقی شاید در هفته یا هر 10 روز یکبار مورد استفاده قرار گیرد، اگر با این میزان در دسته مشترکان پر مصرف قرار گرفته ایم گویا باید به طور کامل کنتور برقمان را قطع کنیم.
 
جالب این که عده ای نیز اظهار می کنند در زمستان که گاهی به ناچار و هنگام نبود گاز به سیستم گرمایشی برقی روی می آوردند یا از سماور برقی استفاده می کردند، قبض برقشان در نهایت به 18 یا 20 هزار تومان می رسید و پر مصرف خطاب نمی شدند.

مردم سیستان و بلوچستان با طرح این موضوع به این پایگاه خبری خواهان رساندن صدایشان به گوش مسئولان و شفاف سازی از سوی شرکت توزیع برق استان در این رابطه شدند.
 
انتهای پیام/  
کد مطلب: 428146
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *