شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۴
۰
تخصص بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت خبر داد؛

مشاهده سرخک در برخی از نقاط کشور/سیستان و بلوچستان در معرض خطر است

متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت:مشاهده بیماری سرخک در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، هرمزگان و البرز بیانگر این است که کشور ما در معرض خطر شیوع این بیماری است.
به گزارش پهره به نقل از میزان؛ محسن زهرایی متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در خصوص شیوع بیماری سرخک گفت: بیماری سرخک از جمله بیماری‌های شایع در مرز‌های کشور به خصوص در مرز‌های شرقی از قبیل افغانستان و پاکستان است. در ماه‌های گذشته مشاهده این بیماری در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضویی، هرمزگان و البرز بیانگر این است که کشور ما در معرض خطر شیوع این بیماری است.

وی همچینین در ادامه بیان کرد: تا به امروز در استان البرز تنها دو نفر مبتلا به این بیماری شناسایی شده‌اند، اما در تهران فرد مبتلایی نداشته‌ایم. در یک ماه گذشته در مجموع ۲۴ مورد مبتلا به سرخک در استان‌های مختلف کشور داشته‌ایم، اما در سال گذشته تنها ۳ مورد مبتلا داشتیم.

زهرایی افزود: هرچند بیماری سرخک قابل کنترل و درمان است، اما به دلیل اینکه شیوع ویروس کرونا سبب آسیب به پوشش واکسیناسیون شده است، از والدین خواهشمندیم اگر فرآیند واکسیناسیون فرزندانشان کامل نشده است در اولین فرصت برای تکمیل این فرآیند به مراکز بهداشت و درمان مراجعه کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی گفت: فصل شیوع سرخک در منطقه ما از اوایل زمستان شروع شد و در فصل بهار به حداکثر خواهد رسید؛ بنابراین خانواده‌ها واکسیناسیون فزرندانشان را جدی بگیرند. افراد مبتلا به سرخک بعد از ابتلا تا چند سال از ابتلا مجدد در امان خواهند بود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428296
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *