يکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۷
۰
ستاره نوظهور دوومیدانی ایران؛

اهداف بزرگی را در دوومیدانی دنبال می کنم/ از مسئولان انتظار حمایت ویژه دارم

امید امیریان گفت: با توجه به این که اهداف بزرگی را در دوومیدانی دنبال کنم، انتظار دارم مسئولان ویژه تر حمایت کنند تا بتوانم برای کشورم مقام های ارزنده ای به ارمغان آورم.
اهداف بزرگی را در دوومیدانی دنبال می کنم/ از مسئولان انتظار حمایت ویژه دارم
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون؛ امید امیریان، قهرمان دوومیدانی و عضو تیم ملی امید که ماه گذشته در مسابقات بین المللی ترکیه در ماده ۸۰۰ متر با ثبت زمان ۱:۴۷.۰۸ دقیقه در جایگاه نخست قرار گرفت و مدال  طلا كسب كرد، از وی با عنوان ستاره نوظهور دوومیدانی ایران یاد می شود.
 
طبق آخرین رنکینگ اعلام شده توسط فدراسیون جهانی دوومیدانی در ماده ۸۰۰ متر، این ورزشکار طلایی سیستان و بلوچستان و دونده تیزپای آسیا با اختلاف یک ثانیه در رده دوم این رنکینگ قرار گرفته است.
 
این قهرمان ملی پوش و با اخلاق استان، یک ثانیه تا حد نصاب حضور در المپیک توکیو فاصله دارد که با توجه به غیرت و شایستگی اش کسب آن دور از انتظار نیست.
 
در همین راستا با امیریان که فعالیتش در رشته دوومیدانی را از سال ۹۴ در زادگاهش بمپور آغاز کرده است، با هدف کسب اطلاع از برنامه های پیش روی وی برای کسب سهمیه المپیک گفت و گویی انجام شد که تقدیم مخاطبان می شود.
 

کسب عنوان قهرمانی در رده های مختلف سنی
 
وی به خبرنگار ما گفت: از ۹۴ تا ۹۶ به صورت مبتدی ورزش دوومیدانی را دنبال کردم، در سال های ۹۶ تا ۹۸ به اردوهای تیم ملی دعوت شدم.
 
قهرمان دو و میدانی ایران و آسیا افزود: طی سال هایی که گذشت مسابقات متعددی را پشت سر گذاشتم و موفق به کسب عنوان قهرمانی در رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شدم.
 
وی اظهار کرد: در سال های گذشته به واسطه رکوردهای خوبی که در این رشته از خودم به جای گذاشتم به اردوی تیم ملی دعوت شدم و امسال نیز در مسابقات بین المللی توانستم رکورد فوق العاده بر جای بگذارم و به ورودی المپیک نزدیک شوم.
 
امیریان ابراز امیدواری کرد: در مسابقات آسیایی که به میزبانی کشور قزاقستان برگزار می شود، بتوانم رکورد ورود به المپیک را کسب کنم و در این رقابت ها نیز خوش بدرخشم.

قول کسب مدال آسیایی در رقابت های ۱۴۰۱
 
وی ضمن تقدیر از حمایت های مربی اش، رئیس هیئت دوومیدانی و مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، گفت: انتظار بیشتری از مسئولان شهرمان و ورزش و جوانان دارم تا بتوانم با حمایت هایشان به جایگاه های بهتری دست پیدا کنم، چراکه اهداف بزرگتری را دنبال می کنم.
 
 این ستاره نوظهور ورزش دوومیدانی افزود: شاید نتوانم قول صد درصدی کسب سهمیه المپیک را بدهم، اما با تمام تلاش سعی می کنم که یکی از مدال های خوش رنگ بازی‌های آسیایی سال ۱۴۰۱ برای کشور و استانم کسب کنم.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 428319