يکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۵۱
۰
وضعیت بحرانی کرونا در سیستان وبلوچستان؛

ظرفیت بیمارستان های چابهار و ایرانشهر تکمیل شد/ شهرهای بزرگ استان از زرد به نارنجی تغییر وضعیت داد

افزایش مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان، رنگ شهرهای بزرگ این استان را از زرد به نارنجی تغییر داد.
ظرفیت بیمارستان های چابهار و ایرانشهر تکمیل شد/ شهرهای بزرگ استان از زرد به نارنجی تغییر وضعیت داد
به گزارش پهره به نق از عصرهامون، اوضاع ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران همچنان بحرانی است و تعداد افرادی که هر روز به ویروس کرونا آلوده می‌شوند روز به روز در حال افزایش است.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت با فوت ۱۷۳ بیمار کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته آمار کل مبتلایان به این ویروس به 2 میلیون و 893 هزار و 218 نفر رسیده و تاکنون 79 هزار و 741 نفر جان باختند.

در سیستان وبلوچستان نیز بندر چابهار همچنان قرمز است و شهرهای زاهدان، زابل، ایرانشهر، کنارک، نیکشهر و شهر تفتان هم از رنگ زرد به نارنجی تغییر پیدا کرده است.

بحرانی جدی در جنوب سیستان وبلوچستان!

کامران کردی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در این زمینه به خبرنگار ما گفت: وضعیت اپیدمی کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان قرمز شده و در حال حاضر با یک بحران شدید مواجه هستیم.

وی با اشاره به وخیم شدن اوضاع شیوع کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، افزود: تشدید شرایط فعلی اپیدمی این بیماری در این مناطق عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد و قطعا حوادث تلخ تری برای مردم بروز خواهد کرد.

کردی تصریح کرد: آمار مبتلایان کرونا نسبت به هفته قبل، 150 درصد افزایش یافته و ظرفیت تخت بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر رو به تکمیل شدن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اذعان کرد: با تکمیل شدن ظرفیت 100درصدی بخش کرونا در بیمارستان های ایرانشهر و چابهار وضعیت این 2 شهرستان نسبت به سایر نقاط جنوب سیستان وبلوچستان بحرانی تر بوده و در حال حاضر با مشکل بستری بیماران در بیمارستان مواجه هستیم.

وی با تاکید بر این مطلب که تنها راه پیشگیری از وضعیت فعلی همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است، افزود: موثرترین راه جلوگیری از بیماری کرونا و حفظ سلامت مردم، همکاری با دستگاه سلامت در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: عدم توجه مردم در رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، عدم تجمع در اماکن عمومی، عدم برگزاری مراسمات عروسی و عزا باعث بروز چنین شرایطی شد.

کرونای جهش یافته هندی بعضی از مردم منطقه را درگیر کرده است

به گفته ملازهی، رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر، کرونای جهش یافته هندی متاسفانه بسیار خطرناکتر از ویروس قبلی بوده و بعضی از مردم منطقه را درگیر کرده است.

وی با هشدار در خصوص افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا گفت: در هفته‌های آینده این آمار بیشتر هم خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: بی‌توجهی به شیوه‌نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باعث افزایش روند شیوع کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شده است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428322
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *