چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ۰۸:۵۶
۰
امام جمعه اهل سنت میرجاوه؛

دفاع مقدس حفظ خط حضرت سیدالشهدا(ع) بود/ جنگ تحمیلی حماسه ای جاودان و حیرت انگیز در تاریخ سرزمین ایران

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور گفت: هجوم وحشیانه و گسترده رژیم بعث عراق در آخرین روز شهریور ۱۳۵۹، حادثه ای بزرگ را در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رساند که سرانجام به خلق حماسه ای جاودان و حیرت انگیز در تاریخ سرزمین ایران انجامید.
دفاع مقدس حفظ خط حضرت سیدالشهدا(ع) بود/ جنگ تحمیلی حماسه ای جاودان و حیرت انگیز در تاریخ سرزمین ایران
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: هفته دفاع مقدس یکی از بهترین دوره های نظام بوده و ما امروز بعد از گذشت چندین سال اثرات و ثمرات این حادثه را که رشادت ها، جان فشانی ها و جهاد، کوششی است به وضوح مشاهده می کنیم.

وی افزود: امروز در کشور اسلامی آن شوق و ذوق و شور حسینی و عاشورایی که در دوران دفاع مقدس مطرح بود و مورد توجه ویژه قرار می گرفت هم اکنون هم همچون گذشته مورد استقبال بوده و باید در جهت ترویج فرهنگ آن اقدامات بسیار ارزنده ای انجام شود تا نسل جوان با این رویداد آشنا شوند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: اگر امروز شاهد آرامش و آسایش در کشور هستیم به دلیل اثرات، ثمرات، خیر و برکات ارزنده و درخشانی است که شهیدان با گذشتن از جان و خون ریختن در برابر دشمن به جا گذاشتند و همه ما ایرانیان در برابر صیانت از اسلام و نظام مدیون تک تک آن ها هستیم.

وی عنوان کرد: دشمنان نظام اسلامی با گذشت چندین از سال از جنگ تحمیلی حتی با شنیدن هفته دفاع مقدس دچار هراس و بیم می شوند، چون با شروع هر ساله این مناسبت بسیاری از دستاوردهای جدید و تکنولوژی های روز دنیا توسط نیروهای ایثارگر نظامی رویت می شود که این اقدام باعث ترس روز افزون آنان می شود.

این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: ایران کشوری بسیار قوی بوده که هیچ یک از کشورهای دنیا توان رویارویی و مقابله با آن را ندارد.

وی اضافه کرد: در هر صفحه از تاریخ اسلامی ایران رویدادهای درخشانی در راستای مقابله با دشمنان نظام توسط جانبازان، ایثارگران، شهدا، نیروهای نظامی چون ارتش، سپاه، انتظامی و بسیج به وقوع پیوسته که شاهد پیروزی آنان هستیم که این موضوع وصف ناپذیر است.

وی اذعان کرد: واقعه کربلا برای جوانان این مرز و بوم همچون درس عبرتی بود که در جنگ تحمیلی باعث شد که با شکیبایی، و روحیه ایثارگری در مقابل دشمنان حاضر شوند ویک وجب از خاک ایران را به دشمن ندهند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید به جزئیات بیانات مقام معظم رهبری توجه کرد و آن پندها و اندرزها را الگوی مسیر راه خود قرار دهیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428713
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *