سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۵۸
۰
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ؛

مدیریت خون بیمار به بهینه سازی مصرف خون کمک می کند

شکراله معشوری گفت: مدیریت خون بیمار به بهینه سازی مصرف خون کمک می کند.
مدیریت خون بیمار به بهینه سازی مصرف خون کمک می کند
به گزارش پهره؛ کارگاه مدیریت مصرف خون و فرآوده خونی دانشگاه علوم ایرانشهر با همکاری سازمان انتقال خون سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات دانشگاه ولایت برگزار شد.

در این جلسه شکراله معشوری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: به منظور راه اندازی چهار بیمارستان در شهرستان های کنارک، فنوج، مهرستان و دلگان جهت آموزش کارکنان این بیمارستان ها و آشنایی همه کادر اعم از متخصصین ، پزشکان عمومی، پرستاران، ماماها، کارشناسان هوشبری، کارشناسان اتاق عمل، پرسنل آزمایشگاه و بانک خون این کارگاه برگزار شد و همزمان نیز این آموزش ها به کارکنان سایر بیمارستان های قدیمی تابعه ارائه شد.

وی افزود: در سیستم مراقبت از خون متغیرهای زیادی از جمله وسایط نقلیه و رانندگان و خدمه های حمل کننده ی خون از پایگاه ها انتقال تا بیمارستان دخیل هستند و عدم توجه به فرآیندهای مدیریت حمل و آماده سازی آن سبب کاهش کیفیت این فرآورده های با ارزش و متحمل خسارات جبران ناپذیری خواهد شد که با آموزش مداوم و آشنائی با دستورالعمل ها و اجرای مقررات هموویژیلانس سبب اصلاح فرآیند و ارتقای کیفیت نظام مراقبت از مصرف خون می شود.

وی تصریح کرد: در واقع هموویژلانس به معنای مراقبت از دریافت کنندگان خون و فرآورده های خونی در مقابل عوارض ناخواسته ناشی از انتقال خون است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 429335
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *