دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۳
۰
​رئیس هیئت مرکزی نظارت استان سیستان و بلوچستان

تخلف انتخاباتی دانشگاه سیستان و بلوچستان به مراجع قضایی گزارش شده است

​رئیس هیئت مرکزی نظارت استان سیستان و بلوچستان از تخلف انتخاباتی دانشگاه سیستان و بلوچستان و ارائه گزارش آن به مراجع قضایی خبر داد.
تخلف انتخاباتی دانشگاه سیستان و بلوچستان به مراجع قضایی گزارش شده است
تخلف انتخاباتی دانشگاه سیستان و بلوچستان به مراجع قضایی گزارش شده است
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، محمد اسماعیل مجلسی در جمع اصحاب رسانه و با اشاره به اینکه انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا برای مردم دچار ابهام شده است گفت: در انتخابات ریاست جمهوری بر اساس اصل 99 قانون اساسی شورای نگهبان نظارت بر آن را بر عهد دارد اما در انتخابات شوراها این نظارت به عهده شورای نگهبان نیست.
وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی عهده دار نظارت در انتخابات شورای شهر است بیان کرد: با توجه به نظارت شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی متاسفانه این ذهنیت در بین مردم پیش آمده است که نظارت بر شوراها نیز در حوزه وظایف شورای نگهبان است که این موضوع سبب شده افراد زیادی برای بیان مشکل خود مراجعه کنند.
رئیس هیئت مرکزی نظارت استان با بیان اینکه سرلوحه عملکرد هیئت مرکزی نظارت شورای نگهبان، قانون، شرع و اخلاق است، تصریح کرد: در حال حاضر 10 هزار نفر از افراد واجد  شرایط در هیئت نظارت استان  سیستان و بلوچستان در خصوص دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همکاری می‌کنند.
وی بیان کرد: در این دوره از انتخابات 5 نفر از آماده ترین، کارآمدترین و خوشنام ترین افراد شیعه و سنی استان در هیئت نظارت عضو بوده و احکام آن ها نیز صادر شده است.
رئیس هیئت مرکزی نظارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: احکام هیئت نظارت استان و شهرستان توسط هیئت نظارت مرکزی و احکام اعضای هیئت مرکزی بخش توسط هیئت مرکزی شهرستان امضا، تایید و ابلاغ شده است.
وی در مورد حضور شبکه گسترده نظارت در روز انتخابات گفت: بالغ بر دو هزار صندوق اخذ رای در سراسر استان پیش بینی شده است که در بین 3 تا 5 نفر از بدنه 10 هزار نفری هیات نظارت سیستان و بلوچستان برای حضور در مکان هر صندوق پیش بینی شده است.
مجلسی همچنین به حضور 3 بازرس ویژه در ایام انتخابات در شهرستان ها اشاره کرد و گفت: این افراد مسئولیت رصد و ارائه گزارش از روند برگزاری انتخابات را به عهده دارند.
این مسئول با بیان اینکه مدیران و کارمندان در ساعت اداری حق تبلیغ ندارند، ادامه داد: برخی از افراد بعد از ساعت اداری از فضای اداری برای تبلیغ استفاده می کنند که مشابه همین موضوع را در استان داشته ایم.
وی با اشاره به تشکیل ستاد جرائم انتخاباتی در استان تشکیل شده است که تخلفات انتخاباتی را برگزار می کند، افزود: کلیه فعالیت های انتخاباتی باید در فضای بسته باشد، بعضا مشاهده می شود افراد خارج از ستاد بیرون می آیند که تخلفی آشکار است.
رئیس هیئت مرکزی نظارت استان با تایید تخلف انتخاباتی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: استفاده ار مکان های دولتی برای تبلیغ دولت تخلفی آشکار محسوب می شود و این موضوع در حال بررسی است.
وی درصد مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات را قابل قبول دانست و گفت: در سیستم اجرایی و نظارت باید خود را موظف به اجرای قانون بدانیم، بالاترین قانون رهنمودهای رهبری است.
 
انتهای پیام
کد مطلب: 4788
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *