شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸
۰
شهید مدافع حرم مهدی نوروزی؛

داوطلب سخت‌ترین ماموریت‌ها

او نخستین شهید مدافع حرم از کشورمان نبود اما انتشار خبر شهادتش در شبکه های اجتماعی از چند وجه قابل تامل و توجه بود!
داوطلب سخت‌ترین ماموریت‌ها
داوطلب سخت‌ترین ماموریت‌ها
مهدی نوروزی از بسیجیان شجاع و مظلوم کشورمان بود که در راه دفاع از حرمین اهل بیت (ع) شربت شهادت نوشید.
 
او نخستین شهید مدافع حرم از کشورمان نبود اما انتشار خبر شهادتش در شبکه های اجتماعی از چند وجه قابل تامل و توجه بود!
نخستین موضوعی که در خصوص شهادت شهید مدافع حرم مهدی نوروزی مطرح شد، موضع گیری جمع اندکی از حامیان فتنه در شبکه های اجتماعی است؛ موضع گیری نانجیبانه ای بود که به راحتی نقاب از چهره ی وطن پرستی این گروه کنار زد؛ اما علت اصلی این شادمانی از شهادت یک هم وطن باز می گردد به سال 1388 عده ای که بعد از گذشت چند سال از فتنه، خودشان با دستان خود روی دیگر سیاستشان را کنار زدند.
درست در زمان اغتشاشات خیابانی سال 1388، وقتی بازار شایعات داغ بود؛ همان روزهایی که سران فتنه در ختم مرده های زنده شرکت می کردند، این رسانه ها ادعا کردند که جمهوری اسلامی ایران در جریان این اغتشاشات خیابانی از نیروهای حزب الله لبنان استفاده می کند!
بنگاه شایعه پراکنی بی بی سی با درج گزارشی با عنوان «حزب الله لبنان و لباس شخصی های ایران» پروژه ی گسترده ای را با هدف دست یابی به شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» کلید زد، سایر رسانه های حامی فتنه نیز با انتشار تصاویری برای خود داستان سرایی کردند و «مهدی نوروزی» را به عنوان حسین اشمر یکی از نیروهای حزب الله لبنان معرفی کردند!

مهدی در سال 1388 تصمیم گرفته بود ضمن برقراری نظم و امنیت اجتماعی با داعشیان ایران مقابله کند، او در برابر تهدیدات دشمنان داخلی و خارجی ایستاد، و مزد اخلاص خود را با شهادت از خدا گرفت. تا رسوایی که پیش از این نیز فتنه گران در کشته سازی سال 1388 به بار آورده بودند بر دامان آنان بماند.
اما برای مهدی خیابان های ایران و سوریه و عراق فرق نداشت، هر کجا داعشی مخالفت امام حسین (ع) حضور داشت او مدافع حریم اهل بیت (ع) بود.
امنیت مردم برایش آن قدر مهم هست که نتواند آتش فتنه را در وسط خیابان های تهران 1388 تحمل کند و برای خواباندن غائله، به دل خطر بزند.
مهدی آن قدر شجاع بود که یک تنه به دل لانهی فتنه در قیطریه ی تهران بزند و چشم فتنه را کور کند و ضربه اش آن قدر کاری باشد که تا سال ها عکسش را دست به دست کنند و برای سرش جایزه بگذارند.
او وقتی مشاهده کرد که حریم اهل بیت (ع) در خطر است از خانواده و تنها فرزندش دل برید و راهی شد. او مشاهده کرد که سامرا در معرض تهدید واقع شده. لذا به جای سوریه راهی عراق شد.
فرمانده سابق سپاه کرمانشاه و از نزدیکان شهید نوروزی با بیان اینکه خصلت شجاعت شهید نوروزی اظهرُ من الشمس بود گفت: یکی از فرماندهان ارشد عملیات علیه گروهک های تکفیری به خاطر این خصلت مهدی، وی را برای سخت ترین لحظات در همراهی خودش انتخاب کرد.
این فرمانده ارشد نقل می کرد: خیلی از کسانی که برای این لحظات داوطلب شده بودند با مهارت کافی نداشتند یا به محض اطلاع از مناطقی که باید می رفتند از قبول این کار پشیمان می شدند. اما کسی که با شجاعت داوطلب سخت ترین ماموریت ها می شد مهدی نوروزی بود. مهارت ایشان در کنار شجاعتش از او یک نیروی کارآمد می ساخت.
برای همین است که سرداران عملیات های خطیر از ایشان به عنوان یک نیروی شجاع یاد می کردند و معتقد بودند تنها کسی که به تنهایی و حتی بدون همراه آماده ی عملیات و مقابله با مشکلات بود مهدی نوروزی بود.
همرزم مهدی درباره ی آخرین عملیات سامرا اظهار داشت: رفتار مهدی در شب شهادتش عجیب بود، غسل شهادت انجام داد و پیراهن مشکی که همه ساله برای اقامه ی عزای ائمه می پوشید را بر تن کرد.
مهدی در این عملیات سکان فرماندهی را بر عهده داشت و برایش به نتیجه رسیدن عملیات بسیار مهم بود. مدام توصیه هایش را فریاد می زد و یک لحظه آرام و قرار نداشت. او چند ساعت مدام با انرژی عجیبی که داشت از این سو به آن سو رفت و عملیات را هدایت کرد. تعجب می کردم که چطور حتی لحظه ای به زمین نمی نشیند.
بعد از چند ساعت فریادهای مهدی دیگر به گوش نرسید! دنبالش گشتم. با اصابت تیر مستقیم تک تیراندازهای دشمن، ایشان به زمین افتاده بود!
به سمتش دویدم... کمی که به او نزدیک شدم می دیدم که به شدت خونریزی دارد. تفنگش را نگاه کرد... هنوز فشنگ داشت.
لوله ی اسلحه را عصا کرد و بلند شد. با زانو به زمین نشست و تا آنجا که گلوله داشت به سمت دشمن که فاصله ی زیادی نداشت شلیک کرد... تا آخرین گلوله. همان لحظه گلوله ی دوم هم به او اصابت کرد.
این همرزم شهید ادامه داد: در لحظه ی آخر خودم را به بالین مهدی رساندم، من سر ایشان را روی سینه ام گذاشتم و شنیدم که ایشان ذکر یا حسین (ع) و یا زهرا (ع) را بر لب داشت و با گفتن یا زهرا (ع) به دیدار حق شتافت.
آری، مهدی نوروزی رفت اما هر قطره ی خون او رویشی است برای خیل عظیم مدافعان حرم...
شهید نوروزی صدها کیلومتر دورتر از سرزمین محل تولدش به شهادت رسید تا اثبات کند که برای او امنیت مردمش آن قدری مهم هست که به خاطر آن ماه ها همسر و فرزند یک ساله اش را تنها بگذارد و در کشوری دیگر اردو بزند، بجنگد و در آخر هم جانش را تقدیم کند.
اما مهدی نوروزی، از اعضای شورای فرماندهی پایگاه بسیج شهید تیموری نیاز در کرمانشاه بود. او پس از اقامت در تهران، ده ها ماموریت مختلف در دفاع از حریم ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام داد تا اینکه بالاخره 20 دی 1393 در درگیری مستقیم با اعضای گروهک تروریستی داعش شربت شهادت نوشید. پیکر این شهید سرافراز به کرمانشاه منتقل و با تشییع باشکوه مردم کرمانشاه در قطعه ی شهدای باغ فردوس کرمانشاه به خاک سپرده شد.

خانواده شهید نوروزی امروز با صلابت و استوارتر از همیشه هستند. همسر شهید در حاشیه مراسم خاکسپاری این شهید گفت: افتخار من این است همسرم فدای اما زمان (عج) و دفاع از اسلام شد. همسرم فدایی رهبر معظم انقلاب بود و امیدوارم حضرت آقا برای من دعا کند تا محمدهادی، فرزند شهید را بزرگ کرده و او را نیز فدای امام زمان (عج) کنم. همسرم همیشه می گفت رهبر معظم انقلاب فرموده اند که همچون مالک اشتر باشید. و همسرم رفت تا مالک اشتر رهبرش باشد.
کد مطلب: 5235
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *