سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۳
۰

۵۰۰هزار روستایی امروز آب‎دار شدند

با بهره برداری همزمان آبرسانی به ۸۰۰ روستا در ۴ استان کشور، نیم میلیون روستایی از امروز آب شرب لوله کشی دارند.
۵۰۰هزار روستایی امروز آب‎دار شدند
۵۰۰هزار روستایی امروز آب‎دار شدند
به گزارش پهره؛ به نقل از تسنیم، امروز در سفر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس‌جمهوری و «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو به استان کرمانشاه، به صورت ویدئو کنفرانس و به طور همزمان طرح های آبرسانی به 800 روستای کشور به بهره برداری می رسد.
این 800 روستا که جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر دارند، تا امروز به وسیله تانکر و به صورت سیار آبرسانی می شدند؛ اما از امروز با حذف آبرسانی تانکری، می توانند از آب شرب لوله کشی شده به صورت پایدار و با کیفیت برخوردار باشند.
این 800 روستا در 4 استان کرمانشاه، لرستان، فارس و مازندران قرار دارد و طرح هایی است که با بودجه سال 95 تکمیل شده است.
طبق آمار رسمی مجموعه وزارت نیرو، از ابتدای سال 95 تا پایان خرداد 96  تعداد قریب به 3 هزار و 400 روستا با جمعیت بیش از 2 میلیون نفر، تحت پوشش پروژه های مجتمع های آبرسانی روستایی و تأسیسات تک روستایی قرار گرفته اند.
با اینکار، تعداد کل مشترکین آب بخش روستایی کشور به حدود 5.5 میلیون فقره و حداکثر ظرفیت منابع آبی این بخش به حدود 2.5 میلیارد مترمکعب در سال رسید و موجب رسیدن ضریب بهره مندی جمعیت روستایی تحت پوشش تاسیسات آب به 81 درصد شد.
از تعداد حدودی 3 هزار و 400 روستایی که از ابتدای سال 95 تا پایان خرداد 96 آبرسانی شده اند، آبرسانی به 500 روستا در بهار 96 تکمیل شد و کار ابرسانی به 800 روستای دیگر ادامه یافت، تا اینکه امروز تکمیل این طرح ها به طور رسمی اعلام شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 5546
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *