شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۴
۰

نتایج دیدار معاون استاندار سیستان و بلوچستان با مقامات کشوری

نتایج دیدار سکینه اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با مقامات کشوری اعلام شد.
نتایج دیدار معاون استاندار سیستان و بلوچستان با مقامات کشوری
نتایج دیدار معاون استاندار سیستان و بلوچستان با مقامات کشوری
به گزارش پهره؛ به نقل از ایرنا؛ سکینه اشرفی روز شنبه گفت: پیرو ملاقات استاندار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مقرر شد، مسائل استان در کانون توجهات ویژه این سازمان قرار گیرد.
وی ادامه داد: در همین راستا در روزهای دوم و سوم مرداد امسال با رئیس و معاونان سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار کردم که دستاوردهای خوبی برای استان پهناور سیستان و بلوچستان به همراه داشت.
وی افزود: در دیدار با معاونان سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص اعتبار کامل موضوع ماده 10 و 12 از بودجه سالجاری و بخشی از اعتبار توسعه سیستان و بلوچستان(جزء 32 ردیف 5500 ) سال 95 موافقت شد.
وی تصریح کرد: همچنین با تخصیص صد درصد اعتبارات بند (ه) مربوط به طرح ها و پروژه های استان از جمله مطالعه و ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس در زاهدان، موزه هنرهای معاصر زاهدان، موزه زابل، زاهدان و شهر سوخته، مرکز صنایع دستی خلاق سوزن دوزی و مرکز صنایع دستی خلاق تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی موافقت شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین موافقت شد اعتبارات تکمیل زیرساخت منطقه نمونه گردشگری تفتان، تکمیل کمپینگ گردشگری چابهار، بهاران، صاحب الزمان(ع) ، کنارک، نیکشهر، مینیاتور، تخت عدالت، سرباز، خاش و گواتر تخصیص یابد.
اشرفی اظهار داشت:علاوه بر این، با تخصیص صد درصد اعتبارات ساخت 23 پروژه ورزشی در سیستان و بلوچستان، سرسرای ورزشی چهار هزار و 500 نفری زاهدان، استادیوم 2 هزار نفری نیکشهر، زمین فوتبال میرجاوه و استخر سرپوشیده زابل نیز موافقت شد.
وی اضافه کرد: همچنین تخصیص اعتبارات پروژه های دانشگاههای دریانوردی و علوم دریایی چابهار ،زابل، سیستان و بلوچستان، ولایت ایرانشهر و مجتمع آموزش عالی سراوان مورد موافقت سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت.
وی افزود: در دیدار روز سه شنبه هفته گذشته با رئیس سازمان امور دارایی و استخدامی کشور در خصوص مجوز استخدام و جذب در پست های بدون تصدی استانداری و دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان و تعیین تکلیف طرح درجه بندی فرمانداری های استان و استقرار دستگاههای اجرایی در شهرستان های تازه تاسیس مذاکره شد.
وی ادامه داد: در دیدار با معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص نقد پذیری اسناد خزانه اسلامی در بانک های زیر پوشش و پیگیری مصوبات 2 نشست قبلی شورای معاونان این وزارت خانه با استاندار سیستان و بلوچستان مذاکره شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مقرر شد نشست سوم شورای معاونان وزارت تعاون در استان تشکیل شود.
اشرفی اظهار داشت: در دیدار روز سه شنبه هفته گذشته با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در زمینه مشارکت سیستان و بلوچستان در طرح توانمند سازی افغانستان و تشکیل شورای راهبری توسعه استان بحث و بررسی شد.
سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند. 
این استان دارای 19 شهرستان است و افزون بر 1300 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد. 
  انتهای پیام /
کد مطلب: 5582
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *