چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۲
۰
دانش آموزانی که قربانی بی تدبیری مسئولین می شوند؛

نقص عضو دانش آموز سیستانی بر اثر پاشیده شدن اسید!

مادر فرزاد شهرکی گفت: ۱۰۰ روز قبل فرزندم در هنگام بیگاری کشیدن در مدرسه دچار سوختگی از ناحیه صورت شده اما با این حال هیچ کس پاسخگو نیست.
اسید
اسید
به گزارش پهره؛ مرضیه افغان پور در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا گفت: ۱۰۰ روز قبل صورت فرزندم در مدرسه ائمه اطهار جزینک هنگامی که مدیر مدرسه از فرزندم به همراه سه دانش آموز دیگر خواسته بود که وسایل آزمایشگاه را جمع آوری کنند تا به آموزش و پرورش انتقال یابد دچار سوختگی شدید شد.
وی افزود: طبق گفته فرزندم و تایید سایر دانش آموزان وقتی فرزندم در حال جابجا کردن کمد آزمایشگاه بوده ظرف اسید چهار هزار روی صورت فرزاد افتاده و سوختگی شدید صورت او را رقم زده است.
افغان پور تصریح کرد: تا رسیدن فرزاد به بیمارستان او توان سخن گفتن و یا دیدن نداشته اما با این حال مدیر مدرسه با همسرم تماس گرفته و به او گفته که فرزندم مورد گزش زنبور قرار گرفته و دفترچه درمانی و لباس برای او به بیمارستان ببرد.
وی با عنوان اینکه وقتی به بیمارستان رسیدم و صورت فرزاد را در آن حالت دیدم بیهوش شدم، بیان کرد: با توجه به سوختگی شدید صورت، پزشکی قانونی نقص عضو اعلام کرده است.
مادر فرزاد خاطرنشان کرد: به دلیل عدم پرداخت حتی یک ریال از سوی مدرسه و آموزش و پرورش برای درمان فرزاد مجبور شدم تمامی طلاهای خود و دخترم را بفروشم اما این طلاها کفاف هزینه های دکتر را نداد و در ادامه تنهایی دارایی خود که یک خودرو بود را هم به فروش رساندیم و خرج درمان فرزاد کردیم.

وی با اشاره به اینکه پدر فرزاد کارگر است، اضافه کرد: علیرِغم از بین رفتن زیبایی فرزاد متاسفانه حق بیمه فرزندم در حال پایمال شدن است چرا که سقف بیمه برای نقص عضو ۱۰۰ میلیون تومان است اما بیمه تنها چهار میلیون می خواهد پرداخت کند در حالی که دیه به او تعلق می گیرد.
افغان پور اذعان کرد: تاکنون خیلی بیشتر از چهار میلیون صرف درمان فرزاد شده و هنوز بهبود حاصل نشده است اما بیمه تنها چهار میلیون قصد دارد پرداخت کند.
وی تاکید کرد: هیچ گاه زیر بار گرفتن چهار میلیون نمی روم و زیبایی از دست رفته فرزندم را با چهار میلیون پایمال نخواهم کرد چرا که حق آینده از دست رفته فرزاد بیشتر از این مبلغ است.
مادر فرزاد شهرکی ادامه داد: علیرغم سوختگی شدید صورت فرزاد هیچ کس پاسخگو نیست به همین دلیل به دادگاه شهرستان زهک شکایت کردم چرا که از فرزندم بیگاری کشیده اند و در حال حاضر هم پاسخگو نیستند.
وی عنوان کرد: فرزاد تنها ۱۷ سال دارد و زیبایی صورتش کاملا از بین رفته به طوری که وقتی جلوی آینه قرار می گیرد گریه می کند و حتی خود را می زند چرا که با این وضعیت صورت آینده خود را از دست رفته می بیند.
افغانپور در حالی که بغض در گلو داشت، در این راستا افزود: پس از این حادثه فرزاد اقدام به خوردن قرص جهت خودکشی کرده چرا که نمی تواند با سوختگی صورتش کنار آید و همیشه می گوید خود را خواهد کشت و این موضوع به شدت ما را نگران کرده است.
مادر فرزاد اظهار کرد: به شدت نگران آینده فرزاد هستم چرا که با وضعیت صورت او شانس ازدواج و یافتن کار با شرایطی که در ذهن داشت به شدت کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه با توجه به حادثه پیش آمده انتظار می رود بیمه حق فرزندم را دهد، ادامه داد: چگونه است که یک دانش آموز سیلی می خورد صدای آن به وزیر می رسد اما فرزندم که به دلیل بیگاری کشیدن در مدرسه به این شدت سوخته کسی پاسخگو نیست.
افغانپور با عنوان اینکه آقایان به جای اینکه از سرانه مدرسه استفاده کنند از دانش آموزان کار می کشند، ابراز کرد: چندروز گذشته به استانداری برای گرفتن حق فرزندم مراجعه کردم اما خانمی که در آنجا نشسته بود مرا از آنجا بیرون کرد و نگذاشت استاندار را ببینم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 5835
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *