چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ۱۵:۴۶
۰
ریاست سازمان بسیج مستضعفین

روحانیت شیعه و سنی دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کردند/ دشمن به دنبال ایجاد فاصله بین روحانیت و مردم است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه علمای اهل سنت نور چشم ما هستند، گفت: روحانیت شیعه و سنی دین خود را به انقلاب و اسلام ادا کرده اند.
2
2
به گزارش پهره، به نقل از  عصر هامون؛ سردار غلام حسین غیب پرور در نخستین اجلاسیه شهدای علما و روحانیون که صبح امروز در حسینه عاشقان ثارالله برگزار شد اظهار داشت: اساسا حیات طیبه اسلام مرهون جانفشانی مردان و زنان بزرگی است که جان خود را برای اعتلای کلمه الله تقدیم کردند که در خط مقدم آنها شهدا هستند.

وی افزود: شهیدان از صدر اسلام تا کنون به ستارگانی تبدیل شدند که ان ستارگان در شبهای ظلمانی چراغ هدایت هستند که از جمله این شهیدان و لایه داران شهدای روحانیت هستند.

وی بیان داشت: در طول عمر اسلام همواره علمای بزرگوار در حفظ دین پیش قدم بودند و گاهی نیز جان خود را فدا کردند شهید ثانی و در دوران معاصر شهید فضل الله نوری از جمله این شهداست.

سردار غیب پرور ادامه داد: در تاریخ اسلام عزیز؛ انقلاب اسلامی نباید در اضمحلال حکومت پهلوی عیار سنجی شود چون این باعث کوچک کردن وزن انقلاب اسلامی می شود.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی لوای اسلام را یکبار دیگر بر پهنه گیتی بلند کرد افزود: غربی ها و اردوگاه کمونیسم در قرنهای متمادی تبلیغ کردند که امام نمی تواند جامعه را اداره کند  و دین نمی تواند حکومت درست کند آنها معتقد بودند در منازل و کلیسا ها و مساجد خود هر چه دوست دارید  خدا را عبادت کنید اما اجازه ندارید دین را در جامعه ترویج دهید . دین در بین جامعه جایی ندارد و دین از سیاست جداست و همه غرب و شرق در مقابل دین و ملت ایران اعتلاف کردند.

وی تصریح کرد: سرانجام در سال 57 حکومت منحوس و حقیر پهلوی به امامت و تلاش امام (ره) از ایران کرد و جاء الحق شد اما این به معنای آرامش و سکوت از سوی دشمن نبود از همان روزهای پیروزی انقلاب اسلامی دشمن دشمنی خود را نسبت به ایران تا به امروز اعمال کرد. 

ریاست سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه 100 شهید روحانی در حوادث تروریستی داریم خاطر نشان کرد: روحانیت شیعه و سنی دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کردند.
وی افزود: افتخار ما در انقلاب اسلامی این است که همه مردم پای انقلاب خود ایستادند و 17 هزار نفر دستار به سر در میادین جنگ حضور پیدا کردند و 4 هزار نفر شهید و 7 هزار نفر مجروح شدند و در سالهای اخیر نیز در دفاع از حرم 30 شهید تقدیم انقلاب کردیم.

وی با تاکید بر اینکه اسلام به روحانیتش زنده است ادامه داد: دشمن این را به خوبی می داند و در تلاش است که بین روحانیت و مردم فاصله بیندازد و اگر موفق شود که به فضل الهی نخواهد شد اثری از اسلام ناب محمدی(ص) نخواهد گذاشت.

وی ادامه داد: علمای اهل سنت نور چشم ما هستند و در حفظ انقلاب در خیلی از مناطق کشور همت کردند و پای حفظ اسلام که برسد شیعه و سنی ندارد و مکتب پیغمبر گونه باید بماند قران کریم باید بماند و می ماند و اسباب آن علمای هستند که اسراییل و آمریکا این را نمی خواهد. اسراییل اسلام شیعه و سنی را نمی خواهد.

سردار غیب پرور گفت: آمریکا و اسراییل زمانی راضی می شوند که نامی از اسلام و قرآن نباشد و در گلدسته های ما صدای اذان پخش نشود.

وی اذعان داشت: دشمن دو راهبرد نفوذ و اختلاف افکنی را در مقابل ایران اسلامی در پیش گرفته است دشمن اهریمن و گرگ صفت با لباس قدیس به دنبال نفوذ و تفرقه افکنی است.

وی حوادث اخیر را یکی از توطئه های دشمن دانست که به برکت خون شهیدان و مدیریت رهبری و ملت بصیر ایران اسلامی نقش بر آب شد و افزود: این حوادث از رییس جمهور ابله ایالات متحده در آمریکا تا نخس وزیر اشغالگر یک دولت مرتجع مثل عربستان حمایت می شد.

وی تاکید کرد: شهدا درس بصیرت را به ما آموختند باید خوب نگاه کنیم دقت کنیم و تصمیم بگیریم در مقابل دشمن به هنگام و به اندازه عمل کنیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: عبور از گردنه های گوناگون انقلاب اسلامی به برکت روحانیت شکل گرفت.

آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: عالم واقعی و روحانی حقیقی از نگاه ثامن الحجج کسی است که وجودش منبع حقیقی باشد و جامعه را از هجوم دشمن مصونیت دهد که این دو اصل را ما در وجود امام (ره) می بینیم.

وی افزود: مراجع ما منبع فیض بودند ولی قدرت دفع دشمن از جامعه اسلامی را نداشتند و گاه به حکم ضرورت تعامل نسبی هم در کار بود. تنها ابر مردی که در تاریخ اسلامی در مقابل تمام دشمنان به سان پیامبر با واژه ی نه مواجه شد و و مردانه روی این واژه ایستاد و اجرایی و عملیاتی کرد حضرت امام (ره) بود.

وی بیان داشت: بزرگان سپاه استان کنگره و اجلاسیه مهم شهدای روحانیت را رقم زدند که این  اقدام سبزپوشان غیور نظام ما جای تقدیر و تشکر دارد و خود این مکان و فضای حسینیه که به همت این عزیزان شکل گرفت نیز جای تقدیر و تشکر دارد.

وی خطاب به سرداران و روحانیون و پاسداران گفت: عبور از گردنه های گوناگون در انقلاب اسلامی به رهبری روحانیت انجام گرفت اولین عبور کنار زدن شاه بود. اینکار که در نظر دیگران محال بود از دیدگاه امام کار ممکن بود و این رژیم منحوس تحت لوای سلطنت را امام امت برچید .

وی تصریح کرد: نسل امروز به خوبی نمی تواند افکار قبل انقلاب را رصد کند افکار قبل انقلاب این بود که شاه بماند اما امام می گفت شاه باید برود.

وی اضافه کرد: گردنه دوم که به زیبایی و بدون موج به هدایت روحانیت عبور شد زدودن ماجرای پلید و ناپاک بنی صدر بود. بهشتی، هاشمی و رهبری از  عنصر کلیدی بر نظام مبتنی بر تفکر امام محسوب می شدند که به شدت بر علیه آنها تبلیغات می شد و حتی آنها را عنصر فئودال معرفی کردند و شعار بر علیه آنها می دادند. عبور دادن جامعه از اندیشه بنی صدر یعنی عبور دادن اندیشه جامعه از تفکر دولت و حاکم آن روز.

آیت الله سلیمانی اغتشاشات فراگیر را از گردانه های سوم انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: بعضی از امامان جمعه که گل امامت جمعه کشور بودند در دفاع از اغتشاش گران به نام منافقین نماز جمعه را ترک کردند و چنان جانانه به دفاع برآمدند که در خانه چمبره زدند و هر چه اصرار شد سنگر نماز جمعه را ترک نکنید گفتند تا زمانیکه سیستم حکومتی و دستگاه قضایی با این قشر متدین جامعه برخورد سرکوب گرانه داشته باشد ما تن به نماز جمعه نمی دهیم.

 وی اذعان داشت:  حادثه 7 تیر و خون هفتاد و اندی از الاله های بلند قامت این نظام که یکی از این دیار بود (آیت الله سید محمد تقی طباطبایی) چهره اغتشاش گران را برای مردم به خوبی تبیین نمی کرد. بساط اغتشاش گران با حوادث 7 تیر و شهید مظلوم بهشتی و یارانش برچیده شد.

وی گردنه چهارم انقلاب اسلامی را جنگ 8 ساله دانست و افزد: این جنگ یک جنگ تمام عیار دریایی و هوایی و زمینی بود و در آن واحد 16 کشور به حمایت از عراق برآمدند نه تنها امکانات که نیروی انسانی، اگاهی فنی، اطلاعات هوایی و تحریم جدی علیه ایران انجام دادند.

امام جمعه زاهدان همچنین اذعان داشت: عبور از گردنه 8 سال دفاع مقدس بواسطه عقیده و ایمان و باور و مرجعیت امکان پذیر شد.

وی نکته پنجم را با تاکید بر نقش امام بیان کرد و افزود: کشور ما درگیر دو تفکر تفریطی ناسیونالیستی و مارکسیسم در محیط دانشگاه بود امام که آمد جبهه ملی و نهضت آزادی را از بین برد و بعضی روحانیت بزرگ که افتخار می کردند عضو نهضت آزادی هستند امروز ننگشان است اسم ان تفکر را ببرند.

وی تلفیق شهدای شیعه و سنی را محور وحدت دانست و افزود: در جامعه ما اسمی غیر از اسلام و مکتبی غیر از قران و دین و شریعتی غیر از دین محمد(ص) اعتبار نخواهد داشت نمونه آن هم اغتشاشات اخیر بود.

وی در پایان تاکید کرد: متن جامعه دین است و امام از سرمایه دین انقلاب را پایه گذاری کرد و باید دین را در جامعه بهتر درک کنیم چرا که دشمن هم درصدد حمله وری به دین است.


انتهای پیام//
کد مطلب: 5837
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *