چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۰۲
۰

مدال افتخار سازمان بسیج بر گردن نخبه زاهدانی/ از انرژی تا تجهیزات پزشکی میدانی در سیطره مخترع بسیجی

مخترع جوان بسیجی سیستان و بلوچستان موفق به دریافت مدال افتخار از سوی سازمان بسیج در یکی از اختراعات خود شد.
مدال افتخار سازمان بسیج بر گردن نخبه زاهدانی/ از انرژی تا تجهیزات پزشکی میدانی در سیطره مخترع بسیجی
ه گزارش پهره ؛ به نقل از عصرهامون، امروز جوانان خلاق و با استعداد این مرز و بوم همواره با نوردیدن پله‌های افتخار برای اقتدار ایران اسلامی در جهان در حال تلاش و تکاپو هستند، جویندگان علم و دانشی که همواره در صفوف کسب علم و دانش از هم پیشی می گیرند. امروز استان سیستان وبلوچستان خطه دلیر مردان و شیر زنان و جوانان جویای علم و دانش پابه پای رشد فزاینده علم و دانش جهان حرکت کرده و هیچگاه از این مسیر باز نمانده و همواره سخن‌ها برای گفتن دارد.
سعید قفلی مخترع بسیجی 29ساله زاهدانی است که از سال88با توکل برخدا، پشتکار، هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق توانست پله های ترقی و پیشرفت را طی کند به گونه ای که موفق شد در مسابقات نیمه نخست اردیبهشت ماه سال 91 که زیر نظر مستقیم دولت فدرال سوئیس و شهردار ژنو با حمایت سازمان مالکیت فکری ملل متحد( WIPO) و حمایت فدراسیون جهانی مخترعین( IFIA) برگزار شد شرکت و اولین اختراع خود را تحت عنوان «طراحی سیستم هیبویدهیدرولیک در اتوبوس درون شهری» به نمایش گذارد.
این مخترع جوان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: در این طرح انرژی تلف شده در اتوبوس درون شهری که به علت توقف حاصل می شود جذب شده و مجددا مورد استفاده سیستم قرار می گیرد که نتیجه آن کاهش مصرف سوخت به کمتر از 2/1 درصد است.
وی با اشاره به ثبت این اختراع در کنفدراسیون جهانی مخترعان گفت: برای ساخت ماکت و نمونه اصلی شبیه سازی شده این اختراع بیش از 30 میلیون ریال هزینه شده است.
قفلی تاکنون موفق به ثبت چندین اختراع تحت عنوان تولید الکتریسیته با استفاده از سیستم هیبویدهیدرولیک، ساخت تجهیزات جراحی برای جلوگیری از خطای پزشکی، تولید نان پروبیوتیک سنتی و دستگاه صنعتی نان پروبیوتیک سنتی شده است و اختراعات دیگری را در دست طراحی و ساخت دارد.
این جوان نخبه در ادامه با بیان اینکه هم اکنون مشغول به تحصیل در رشته مدیریت دولتی در دانشگاه تهران می باشد، افزود: علاوه بر اینکه پژوهشگر و مخترع برتر دانشگاه آزاد اسلامی شدم، توانستم مدال نقره را از طرف بسیح در اولین اختراع خود کسب کنم که در همین راستا جا دارد از حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی، سازمان بسیج، بسیج علمی پژوهشی، بسیج مهندسین صنعت و بسیج دانشجویی قدردانی کنم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: از آنجایی که سیستان و بلوچستان با کمبودها و مشکلات زیادی مواجه می باشد یکی از اهداف مهم بنده اين است که اقدام به راه اندازی شركت طراحی صنعتی موفقی كنم تا با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت ایده جوانان استان در این زمینه، علاوه بر اینکه طرحم را توسعه می دهم افرادی را در این خصوص نیز پرورش دهم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 422724
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *