يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۱
۰
در پی کمبود نظارت ها؛

یک بام و دو هوای افزایش قیمت شیر در سیستان وبلوچستان/زور مردم به قیمت ها نمی رسد

شیر این ماده غذایی در حالی نقش مهمی در سبد غذایی خانوار‌ها به ویژه دهک های پایین جامعه ایفا می‌کند که این روزها افزایش چراغ خاموش قیمت آن باعث گلایه شهروندان در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان شده است.
یک بام و دو هوای افزایش قیمت شیر در سیستان وبلوچستان/زور مردم به قیمت ها نمی رسد
به گزارش پهره ؛ به نقل از عصرهامون، شیر در حالی ارتباط مستقیمی با سلامت جامعه دارد و از سوی دیگر نقش مهمی در سبد غذایی خانوار‌ها به ویژه دهک های پایین جامعه ایفا می‌کند که این روزها افزایش چراغ خاموش قیمت این ماده غذایی باعث گلایه شهروندان در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان شده و به گفته آنها، افزایش قیمت این محصول، سیر صعودی به خود گرفته به گونه ای که این ماده مهم باید با قیمت مناسب در دسترس همه قرار گیرد اما اکنون سهم آن در سبد خانوارها کوچک شده است.
در همین راستا نیز برخی لبنیات فروش ها قیمت شیر، پنیر، خامه را به نحو فجیعی افزایش داده که آنچه فشار زیادی بر دوش خانوارها وارد کرده افزایش گاها 50 درصدی این قیمت ها آن هم در شیر است؛ محصولی که گاها در پی کمبود نظارت ها حجم زیادی آب در آن مخلوط شده و بعد در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.
شهرکی یکی از شهروندان زابلی در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: تا چند هفته قبل هرکیلوشیر را به قیمت 2200 خریداری کرده و اکنون باید همان مقدار را به 2700 تومان خریداری کند که به گفته وی، دور از انصاف است که فشار اقتصادی بر روی مردم هر روز بیشتر از قبل شود.
وی علت اصلی افزایش چراغ خاموش این محصول مهم را کمبود نظارت از سوی مسئولان دانست و گفت: گاها برخی لبنیات فروش ها حجم زیادی از آب را با شیر مخلوط کرده و به فروش می رسانند که می طلبد نظارت بیشتری از سوی مسئولان امر در این راستا صورت گیرد.
به گفته یکی از شهروندان زاهدانی نیز افزایش قیمت لبنیات به مثل شیر و پنیر از یک سو و بی کیفیت شدن این ماده غذایی به علت افزودنی ها از سوی دیگر باعث نارضایتی مردم شده است.
یکی از شهروندان ساکن در ایرانشهر هم از این موضوع ابراز گلایه کرد و ادامه داد: بعضی فروشندگان علاوه بر اینکه شیر فله ای را گران می فروشند، هر پاکت شیر کارخانه ای را هم با 15 تا 20 درصد افزایش قیمت در اختیار مردم قرار می دهند که این موضوع باعث شده مردم از خرید این ماده غذایی که نقش مهمی در سلامت بدن دارد، خودداری کنند.
لطیفیان شهروند ساکن در نیکشهر در ادامه ضمن تایید مطالب فوق تصریح کرد: افزایش قیمت شیر از یک سو، گرانی موجود در قیمت مرغ و تخم مرغ هم زمینه نارضایتی مردم در این منطقه را فراهم کرده که این به کمبود نظارت مسئولان سازمان صمت و بهداشت بر می گردد.
با این تفاسیر اما افزایش بیش از حد قیمت محصولات لبنی این روزها در حالی زمینه نارضایتی شهروندان را فراهم کرده که می طلبد مسئولان مربوطه چاره ای اساسی اندیشیده و بر نظارت و کنترل بازار بیش از پیش همت گمارند تا این مواد غذایی مهم از سفره مردم حذف نشود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 422782
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *