شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱
۰
گلایه مردم ایرانشهر از تیغ دو لبه کووید_۱۹ و افزایش قیمت ها؛

بازار میوه، تره و بار در روزهای کرونایی ساز ناکوک می ‌نوازد

با شیوع ویروس کرونا، نرخ قیمت میوه و صیفی جات با شتاب زیاد در حال افزایش است و در عین حال نیاز مردم به مواد غذایی سالم و خوردن انواع ویتامین ها جهت تقویت سیستم ایمنی بدن، بیشتر شده اما روند صعودی قیمت ها از یک سو و کرونا از سوی دیگر مردم را در منگنه قرار داده است.
بازار میوه، تره و بار در روزهای کرونایی ساز ناکوک می ‌نوازد
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ این روزها قیمت میوه در بازارهای ایرانشهر بالا رفته و این موضوع سبب نارضایتی برخی از شهروندان این منطقه شده است.
با آغاز ماه مبارک رمضان و گرم شدن هوا استفاده از میوه در تغذیه روزانه ایرانشهری ها اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده اما پایین نیامدن قیمت میوه‌های بهاره سبب شده است مردم در گنجاندن آن در برنامه روزانه خود محدود شوند.قیمت نجومی میوه‌ها

در این زمینه مینا اربابی، یک شهروند ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: این روزها یکی از دغدغه‌های مردم در این شهرستان و مناطق محروم و دورافتاده آن، مسأله افزایش قیمت اقلام مورد نیاز خانواده‌ها می باشد که یکی از بارزترین نمونه‌های آن افزایش قیمت‌میوه است‌.


وی افزود: به گونه‌ای که قیمت بیشتر میوه‌ها نسبت به گذشته، افزایش چشم گیری داشته است.


این شهروند ایرانشهری ادامه داد: میوه در هر شرایطی در بازار فراوان است و صنف میوه فروشان برای اشتغال و کسب سود خود هم که شده، میوه را عرضه می‌کنند. بنابراین مسؤولان باید هنر به خرج داده و گرانی بازار بدون حساب و کتاب را علاج کنند.


اربابی اضافه کرد: مسئولین محترم می دانند میوه در کشور فراوان است، اما بر اثر گرانی، مردم این منطقه قدرت خرید آن را ندارند و باید برای حل این مشکل چاره ای بیاندیشند.


نظارت بر بازار میوه ادامه دارد

در همین زمینه خلیل نوذری، سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: تیم گشت های مشترک در ماه مبارک رمضان جهت پایش و رصد در بازار با محوریت فرمانداری تشکیل شده است که نمایندگان اداره تعزیرات حکومتی، دامپزشکی، رئیس اتحادیه و مرکز بهداشت و بازرسین صمت در بازدید از بازار میوه و تره بار حضور داشتند.

وی افزود: نظارت در بازار میوه و تره بار توسط بازرسین به صورت مستمر در حال پیگیری است و در این راستا درقالب گشت مشترک از میادین میوه و تره بار، عمده فروشی و نیز صنوف خرده فروشی بازدید به عمل آمده می آید.


رئیس اداره صمت ادامه داد: در این بازرسی ها ضمن رصد بازار و کشف قیمت، بر تعدیل نرخ میوه و تره بار تاکید و برای تعدادی از واحدهای صنفی متخلف پرونده تعزیزاتی تشکیل می شود.


وی تصریح کرد: تیم گشت نظارتی مشترک در دو نوبت صبح و عصر کار نظارت را بر عهده داشته و وضعیت اقلام میوه و تره بار را به صورت روزانه رصد می کنند.
نوذری گفت: از همشهریان عزیز تقاضا می شود در صورت مشاهده هرگونه  تخلف اعم از گرانفروشی، کم‌ فروشی و.... مراتب را به تلفن ۱۲۴ ستاد خبری صنعت معدن و تجارت اطلاع بدهند و نسبت به این مسائل بی تفاوت نباشند و حتما در کمترین فاصله زمانی موضوع رصد و پیگیری می شود.


وی عنوان کرد: در شرایط بیماری کرونا انتظار داریم پس از شروع فعالیت صنوف همه موارد بهداشتی توسط کسبه و بازاریان رعایت شود.


این مقام مسئول خاطر نشان کرد: گشت های نظارت به بازار ویژه رمضان از سوپرمارکت و میوه فروشی های واقع در بلوار شهید بهشتی(غریب آباد) با حضور نماینده فرمانداری، اداره صمت، اتحادیه میوه و تره بار بازدید کردند.


وی در تکمیل مطلب فوق؛ گفت: طی گشت مشترک از ۱۰واحد صنفی سوپرمارکت بازدید به عمل آمده تعداد ۷واحد صنفی متخلف شناسایی شد و تخلفات آنان شامل گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم ارایه فاکتور برای بازرسین محرز که تخلفات طی یک صورت جلسه تنظیم و به تعزیرات حکومتی شهرستان جهت رسیدگی ارجاع شد.


رئیس اداره صمت ایرانشهر بیان کرد: شهروندان گرامی گزارشات تخلفات را به سامانه ۱۲۴اداره صمت اطلاع دهند‌.


وی در پایان یادآور شد: از محدوده میدان میوه و تره بار ۱۵ واحد و خرده فروشی ۲۳ واحد در شهرستان ایرانشهر بازدید به عمل آمده که عمده تخلفات آنان در زمینه گرانفروشی و عدم درج قیمت و عدم ارایه فاکتور توسط فروشندگان بوده است‌.


انتهای پیام/
کد مطلب: 425205
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *