پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷
۰
برخی شغل ها اراده آهنین می طلبد؛

جوشکاری که اراده فولادین خود را با عشق معبود عجین کرده‌ است

برخی از مشاغل در جامعه سختی زیاد به همراه دارد و حال که در این ماه رمضان و گرمای هوا این سختی ها را دو چندان کرده اما هنوز مردم و صاحبان این مشاغل سخت تنها آرزویشان قبول شدن روزه‌هایشان در این فصل گرم از سال است.
جوشکاری که اراده فولادین خود را با عشق معبود عجین کرده‌ است
به گزارش پهره ایام ماه مبارک رمضان از خاطره انگیزترین روزهای زندگی افراد یک خانواده ایرانی است؛ سحرها و افطارهای لذت بخشی که یادآور خیلی از خاطرات و رفتارهای خاص پدرها و مادرها، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و یا فرزندان است.


روزه گرفتن در فصول گرم سال آن هم در منطقه بلوچستان طاقت‌فرسا است و موجب می‌شود که روزه‌دار احساس تشنگی بیشتر از گرسنگی داشته باشد. 
امسال نخستین سالی نیست که ماه مبارک رمضان در فصل گرما قرار می‌گیرد.تغییر ساعت کار شاغلین در ماه رمضان

منصور سنگک فر، یکی از اهالی ساکن شهر محمدان شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: بنده در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل رشته ریاضی هستم و به مدت ۳ سال است که به کار جوشکاری درب و پنجره سازی مشغول می باشم.


وی با اشاره به سختی کارش در ماه مبارک رمضان، افزود: در شغل جوشکاری با ابزاری چون آهن، دستگاه جوش، سنگ فرز سروکار داریم و کار با این ابزارها بسیار سخت و طاقت فرسا است.سنگک فر، این شهروند ایرانشهری ادامه داد: در کار جوشکاری به دلیل سختی کار بدن متحمل فشارهایی فراوانی می شود که ممکن است اندام هایی چون کمر، چشم، دستگاه تنفسی دچار آسیب هایی شوند.


وی عنوان کرد: مردم بلوچستان رابطه ویژه‌ای با معبود دارند چرا که حس می‌کنند مستقیما روزی خود را از خدا دریافت می‌کنند و ارادت و عشق آنان در ماه مبارک رمضان با توجه به این که ماه میهمانی خدا می باشد اوج می‌گیرد و برنامه‌های کاری برخی شاغلان تغییر می کند.


این شهروند ایرانشهری اضافه کرد: با توجه به گرمای شدید این منطقه در ماه مبارک رمضان سختی کار ما دو برابر می شود به نحوی که هر سال با شروع این ماه پرخیر و پربرکت، ساعات کاری ما دست خوش تغییراتی می‌شود و کاهش مي‌يابد؛ ساعات کاری را به گونه ای برنامه ریزی می کنیم که در حین کاستن از فشار کار، سفارشات مردم را در اسرع وقت آماده کنیم.
سنگک فر با بیان این که شغل پدر من جوشکار بوده و این حرفه را از او یاد گرفتم، تصریح کرد: بنده علاقمند به انجام کارهای فنی نبودم و به دلیل مشکلات اقتصادی و معشیتی وارد این عرصه شغلی شدم و از مسئولین خواهشی که دارم به فکر اشتغال جوانان تحصیل کرده مطابق با رشته تحصیلی آنان باشند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 425242
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *