دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ۰۷:۳۲
۰
از انکار تا واقعیت؛ 

آرد سهمیه‌ای پاسخگوی نیاز مشتریان نیست/زنگ خطر کرونا در شلوغی صف‌ نانوایی‌ های ایرانشهر به صدا در آمد

کمبود نان و ایجاد صف در مقابل نانوایی های ایرانشهر، داستانی تکراری است که در چند وقت اخیر مردم را نگران و نسبت به این وضعیت گلایه مند کرده است.
آرد سهمیه‌ای پاسخگوی نیاز مشتریان نیست/زنگ خطر کرونا در شلوغی صف‌ نانوایی‌ های ایرانشهر به صدا در آمد
به گزارش پهره؛ با وجود تاکيدات و توصيه هاي هر روزه در خصوص پيشگيري از تجمع و شلوغي در صف هاي مختلف، باز هم شاهد ازدحام مردم در نانوایي ها هستيم. 

رعایت نکردن ساعت پخت نان، فروش آرد، مصرف آرد نانوایی در دیگر مصارف و جا به جایی بدون مجوز آن در استان از تخلفات این حوزه است.

صف نانوایی؛ محلی خطرناک برای انتقال ویروس کرونا

 ازدحام جمعیت در مقابل نانوایی های شهر ایرانشهر به خودی خود بسترساز تداوم همه گیری کرونا بوده و به شیوع آن دامن می زند و بسیاری را در معرض خطر قرار می‌دهد.

از یک جهت به نظر می‌رسد مصرف نان مردم نسبت به گذشته بیشتر شده که صف های طولانی و ازدحام جمعیت نیز در مقابل نانوایی‌ های که کیفیت پخت مطلوبی دارند یا نان را به قیمت مناسب عرضه می‌کنند، بیشتر از مکان های دیگر بوده است.

از سوی دیگر به اذعان برخی نانوایان قطع یا کاهش سهمیه آرد نانوایی‌ ها جمعیت را به سوی سایر نانوایی‌ ها سوق داده و منجر به شلوغی صف ها شده است.

صف های شلوغ نانوایی های ایرانشهر که به کام کووید_۱۹

محمد بصیر پورانی، یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به شلوغی نانوایی ها در این شهرستان بیان کرد: متاسفانه چندین وقت است که نانوایی های این شهر شلوغ است و با شرایط پیش آمده در جامعه و ویروس کرونا با ترس و دلهره در صف به انتظار می نشینیم.

وی افزود: مردم ایرانشهر در انتظار پیگیری مسئولان امر صف های شلوغ نانوایی ها هستند.

این شهروند ایرانشهر تصریح کرد: وقتی با نانوایی داران این شهرستان دلیل شلوغی و کمبود نان را جویا می شویم، آنان می گویند، مدتی است که سهمیه آرد به اندازه کافی دریافت نمی کنیم.
علی شعبانی، سرپرست معاونت و فرمانداری ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با جا به جا کنندگان و فروش غیر قانونی، آرد با شدت و قاطعیت برخورد می شود و در صورت مشاهده واحد متخلف، در مرحله اول و دوم به یک ماه تعطیل و تعلیق سه ماهه و مراحل بعدی لغو پروانه جریمه خواهد شد.

وی افزود: توزیع آرد روستایی و عشایری باید به تائید بخشداران و دهیاران روستاهای دارای دهیاری برسد.


نظارت های سختگیرانه و افزایش عرضه آرد

سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با بیان این که نانوایی های سطح شهرستان فراوان بوده و مجوز جدید صادر نخواهد شد، خاطرنشان کرد: در جلسه کارگروه نظارتی مقرر شده کمیته این منطقه پیگیری های لازم را با هدف تحویل سهمیه به ذی نفعان و مصرف کننده واقعی انجام دهند.
 

 

وی عنوان کرد: کارگروه نظارتی در خصوص ارتباط سیستمی سامانه حمل سهمیه آرد و فرآیند صدور حواله، ارسال بار، دریافت و توزیع به صورت سیستمی نظارت دقیق داشته باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: صدور یا انتقال پروانه در صورتی انجام خواهد شد که صلاحیت متصدیان نانوایی ها اعم از صاحبان امتیاز یا مباشر و یا متصدیان بعدی، از حیث مهارتی و فنی، بهداشت و سلامت فردی، بهداشت فضای نانوایی باید به تایید دستگاه های ذیربط برسد و ادارات اجرایی مرتبط هماهنگی کامل با یکدیگر و با دبیرخانه کمیته داشته و اطلاع رسانی به موقع و دقیق صورت بگیرد.

به گفته شعبانی، کمیته نظارت آرد و نان باید به طور مستمر بر روند فعالیت نانوایی ها، کمیت و کیفیت نان، نرخ ها و وزن آن، توزیع به موقع آرد و پخت لازم نظارت داشته باشند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427617
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *