يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۳۴
۰
خیابان های باریک معضلی جدی در جنوب شرق کشور؛

راهبندان و باریکی خیابان ها بزرگ‌ترین مشکل زیرساختی است/بی‌توجهی پلیس راهور به گلایه مردم در راستای پارک خودروها در ایرانشهر

تردد روز افرون تعداد خودرو‌ها در خیابان های باریک ایرانشهر و افزایش ترافیک بر کسی پوشیده نیست و این امر سبب ابراز گلایه توسط شهروندان این منطقه شده است.
راهبندان و باریکی خیابان ها بزرگ‌ترین مشکل زیرساختی است/بی‌توجهی پلیس راهور به گلایه مردم در راستای پارک خودروها در ایرانشهر
به گزارش پهره؛ شهر ایرانشهر با مشكلات عديده ترافيكي مواجه است كه اين مشكلات به علت روي آوردن بيش از حد شهروندان به استفاده از اتومبيل شخصي و همچنين وجود ضعف و كمبودها در زمينه زيرساخت هاي وسايل نقليه عمومي، روز به روز در حال افزايش است.

در ساعاتی از روز ترافیک های سنگینی در نقاطی از ایرانشهر ایحاد می‌شود که این ترافیک در برخی خیابان ها بیش از سایر نقاط دیده می‌شود.

یکی از دلایل سنگینی ترافیک به نبود چراغ راهنمایی در این نقاط برمی‌گردد که طبق آن چه که برخی کارشناسان و همچنین رانندگان می‌گویند نیاز به نصب این ابزار و حضور همیشگی پلیس را دارند.

با این تفاسیر لازم است شورای ترافیک برای چنین مشکلی چاره‌اندیشی کرده و برخی نقاط از شهر ایرانشهر را بیش از پیش در دستور کار قرار دهند.

اجرای طرح‌های ترافیکی بدون همکاری پلیس ممکن نیست

در این راستا؛ عبدالنبی دامنی پور، یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: اکثر خیابان های این شهرستان همیشه شلوغ است و حتی در ساعاتی از روز که ترافیک در بسیاری از معابر پرتردد امکان‌ناپذیر می شود.

وی افزود: از طرفی دیگر، وقتی شهروندان برای خرید مواد غذایی با خودرو شخصی خودشان به برخی خیابان ها مراجعه می‌کنند، مجبور هستند ماشین خود را به صورت دوبله و سوبله پارک کنند و این عامل دیگری است که ترافیک سنگینی در این مسیر ایجاد می‌کند.

این شهروند ایرانشهری درباره همکاری راهنمایی و رانندگی برای کاهش ترافیک تصریح کرد: قطعاً اجرای طرح‌های ترافیکی بدون همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تقریباً غیرممکن و غیر قابل اجرا بوده و در تمام پروژه‌های ترافیکی شهرداری، پلیس حضور فعالی داشته و ناظر کلیه برنامه‌های ترافیکی است.

تشدید گشت های پلیس راهور

در همین راستا، علی شعبانی؛ سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: در راستای کنترل ترافیک هیچ گونه مجوز کسب و کاری در زمینه دستفروشی بدون استعلام از دستگاه های ذی ربط نباید صادر شود.

وی افزود: خیابان های پر تردد باید توسط پلیس راهور شناسایی شود و آنان باید نظریه کارشناسی خود را در خصوص یک طرفه یا دو طرفه بودن آن مکان ها در راستای کاهش بار ترافیکی خودروها ارائه دهند.

شعبانی تصریح کرد: شهرداری ایرانشهر باید تا پایان اسفند ماه امسال کلیه امورات اداری واگذاری زمین به اصناف را در شهرک کارگاهی انجام دهد.

وی اضافه کرد: در خصوص راه دسترسی به منازل مسکن مهر بازدید مشترکی بین معاونت امور عمرانی فرمانداری و ادارات ذیربط باید انجام شود و دو طرح کوتاه مدت و بلند مدت برای رفع این معضل اتخاذ شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: برای کاهش تردد خودروها و ایجاد ترافیک توسط اتومبیل های گشت مشترک بین انتظامی و پلیس راهور در سطح شهر برای جلو گیری از توقف غیر مجازشان در تمام ساعات انجام شود.

وی بیان کرد: در خصوص نصب سرعتگیر در نقاط مشخص ابتدا و انتهای خیابان های پر حادثه از نظر ترافیکی توسط ادارات ذی ربط در اسرع وقت در ایرانشهر جانمایی شود.

شعبانی خاطرنشان کرد: در خصوص جمع آوری دکه ها در پارکینگ محور بزمان اقدام قانونی لازم در اسرع وقت باید صورت بپذیرد‌ و سامانه مختص برای صاحبان وانت بارها ایجاد و سامانه دهی شوند.

فرماندار ایرانشهر گفت: برای کاهش ترافیک خودروها شهرداری این منطقه باید جایگاه میوه و تره بار را در مکانی خارج از شهر جانمایی و منتقل کند‌.

انتهای پیام /
کد مطلب: 427836
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *